امکان ارسال و دریافت پیامک در استان ها برقرار شد

موبنا- شبکه پیام کوتاه تلفن همراه کشور که از 21خردادماه سال جاری مسدود شده بود از روز شنبه در استانهای کشور به جز تهران برقرار شد.

به گزارش خبرنگار سازمان خبری موبنا، هم اکنون شبکه پیام کوتاه در استان تهران مسدود است و مشترکان تلفن همراه در این استان امکان ارسال و حتی دریافت پیامک را ندارند.
مسدود شدن شبکه پیام کوتاه تلفن همراه طی 10 روز گذشته سبب شده تا ارتباط بیش از 31 میلیون مشترک اپراتور اول ، 14میلیون مشترک ایرانسل ، یک میلیون مشترک تالیا و نیز مشترکانی که از این وسیله ارتباطی بصورت انبوه استفاده می کنند به کلی قطع شود.
بیش از یک سوم مشترکان تلفن همراه کشور رد استان تهران قرار دارند.
با فرض آنکه روزانه بطور متوسط 60میلیون پیام کوتاه از شبکه همراه اول مبادله می شود و در خوشبینانه ترین حالت تمامی این پیامکها نیز با فونت فارسی ارسال شود ، اپراتور اول حدود 540میلیون تومان در یک روز و حدود 5 میلیارد و 400میلیون تومان طی ده روز گذشته متضرر شده است.
در همین حال اگر هر مشترک ایرانسل روزانه یک پیام کوتاه با فونت لاتین بفرستد -که مطمئنا آمار بسیار بیش از این رقم است – این اپراتور نیز روزانه بالغ بر 330میلیون تومان و جمعا یک بیش از سه میلیارد و 320میلیون تومان از این قطعی ضرر کرده است.
در این بین باید حدود 920هزار مشترک تالیا را نیز درنظر گرفت.
128/20