هدست بلوتوث جدید موتورولا

موبنا – شرکت آمریکایی " موتورولا" ( Motorola ) هدست بلوتوث جدیدی با نام " اچ ایکس 1" (Motorola HX1 Bluetooth Headset) را به بازار عرضه می کند.

به گزارش گروه اخبارخارجی موبنا به نقل از ”  دبلیو ام اکسپرتز” ، این وسیله امکان برقرارارتباط ومکالمه تلفنی را سریعتر از فشاردادن یک دکمه ، برای کاربر فراهم می کند.
درساخت این هدست بلوتوث ، موتورولا از فن آوری جدید و اختصاصی استفاده کرده است .
هدست بلوتوث  HX-1 هنگام کار بطور خودکار میکروفون را خاموش کرده و یک حسگر لرزشی را که داخل گوشی قرار می گیرد ، روشن می کند.
با استفاده از فن آوری اختصاصی موتورولا ،  حسگر لرزشی استخوان مربوط به شنوایی داخل گوش را تحریک و موجب شنیدن صدا توسط گوش کاربر می شود.
فن آوری یاد شده از فن آوری شناخته شده ” جاوبون” (jawbone )  – به معنای استخوان فک انسان – اقتباس و مورد استفاده قرارگرفته است.
این وسیله قراراست از ماه آینده دربازارهای آسیا عرضه شود. ولی قیمت فروش آن اعلام نشده است.
شرکت آمریکایی  چند ملیتی موتورولا در سال 1928 درآمریکا تاسیس شده و دفتر مرکزی آن در “شاومبورگ” واقع در ایالت “ایلینویز” آمریکا است.
این شرکت در زمینه صنعت ارتباط از راه دور، تولید میکرو پروسسور ، تلفن های همراه ، رادیوهای دوطرفه و سیستم شبکه فعالیت می کند.
تعداد کارکنان این شرکت  در جهان تا پایان سال 2007 میلادی ،  66 هزار نفر بود.  این رقم اول ماه ژانویه سال 2007 میلادی ، 13 هزار نفر کاهش یافت.
131/11