مدیر عامل مخابرات استان تهران خبر داد:

اختلاف بر سر تقسیم درآمد از محل پیامک تلفن ثابت با همراه اول

موبنا- مدیرعامل شرکت مخابرات استان تهران از اختلاف بر سر تقسیم درآمد از محل پیامک از تلفن همراه به ثابت و بالعکس با اپراتور اول خبر داد و گفت: مذاکرات به دلیل اختلاف بر سر مسائل مالی تاکنون قطعی نشده است.

محمد روح اللهی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا علت اجرایی نشدن ارسال پیام کوتاه از تلفن همراه به تلفن ثابت را مباحث مالی عنوان کرد و افزود: با به نتیجه رسیدن مباحث مالی ، تفاهم نامه میان مخابرات استان تهران و اپراتور اول برای اجرای پیامک همراه به ثابت و بالعکس اجرایی می شود.
وی با بیان اینکه تقسیم درآمد از محل ارسال پیامک مابین مخابرات تهران و اپراتور اول مهم ترین بخش این طرح است ، افزود:  با اپراتور دوم ( ایرانسل) نیز برای اجرای این طرح وارد مذاکرات اولیه شده ایم که با مشخص شدن تقسیم درآمد، مشترکان این اپراتور نیز می توانند از سیمکارت های خود به تلفن های ثابت پیامک بفرستند.
به گزارش موبنا هم اکنون سرویس پیامک تلفن ثابت در استانهای تهران و آذربایجان شرقی راه اندازی شده و طبق آخرین آمار حدود 3500 مشترک تلفن ثابت در تهران از این سرویس استفاده می کنند.
این سرویس در زمان حاضر فقط در بخش تلفن ثابت به ثابت ارائه می شود و براساس مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات، تعرفه ارسال پیامک از تلفن ثابت به تلفن ثابت شهری یک پالس معادل 7/44 ریال و بین شهری دو پالس است.روزانه به طور متوسط 600 پیامک تلفن ثابت از سوی مشترکان تهرانی ارسال می‌شود.
مشترکان برای استفاده از این سرویس می توانند از طریق گوشی تلفن ثابت، پیامک خود را به کمک شماره 971700 ارسال کنند.متقاضیان این سرویس می توانند بدون نیاز به تعویض گوشی تلفن خود، از قابلیت اتصال به رایانه برای ارسال و دریافت پیامک استفاده کنند.
128/20