بر اساس نظرسنجی جدید،

اینترنت محبوب‌ترین منبع اطلاعات است

ایسنا - بر اساس نظرسنجی جدیدی که در آمریکا انجام گرفت، اینترنت همچنان منبع شماره یک اطلاعات و منبع منتخب برای اخبار در مقایسه با تلویزیون، روزنامه و رادیو است.

به گزارش سرویس فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بیش از نیمی از افراد مورد نظرسنجی از سوی Zogby Interactive اظهار کردند در صورتی که مجبور به انتخاب یک منبع خبری باشند، اینترنت را برمی‌گزینند و پس از آن تلویزیون با 21 درصد و روزنامه و رادیو هر کدام با 10 درصد انتخاب شدند.
اما تنها 10 درصد وب سایت‌های اجتماعی را برای دسترسی به اخبار، مهم توصیف کردند و با وجود تبلیغات رسانه‌یی در مورد توییتر تنها چهار درصد برای دریافت اخبار به این سایت میکرووبلاگ نویسی مراجعه می‌کنند.
اینترنت همچنین از سوی حدود 40 درصد از بزرگسالان آمریکایی به‌عنوان قابل اعتمادترین منبع اخبار عنوان شد در حالی که 17 درصد تلویزیون، 16 درصد روزنامه و 13 درصد رادیو را منبع خبری مطمئنی می‌دانستند.
بر اساس این بررسی، تقریبا نیمی از سه هزار و 30 بزرگ‌سال مورد نظرسنجی وب سایت‌های روزنامه‌های ملی و 43 درصد وب سایت‌های تلویزیون را مهم توصیف کردند.
اما وبلاگ‌ها نسبت به وب سایت‌ها کمتر ضروری شناخته شده و تنها 28 درصد این افراد آن‌ها را در نقطه نظر سیاسی خود مهم دانسته‌اند. همچنین 82 درصد اینترنت را منبع اصلی اطلاعات در ظرف پنج سال آینده دانسته‌اند، در حالیکه 13 درصد تلویزیون و 0.5 درصد روزنامه‌ها را انتخاب کردند.
بر اساس آمار رسمی منتشر شده، حدود 85 درصد از آمریکایی‌ها به اینترنت دسترسی دارند.