ITU از ایران درخواست کرد:

ایجاد کارگاه های امنیتی در زمینه سیستم های انتقال اطلاعات

موبنا- اتحادیه بین المللی مخابرات از وزارت ICT درخواست هایی مبنی بر ایجاد کارگاه های امنیتی در زمینه سیستم های خدمات و انتقال اطلاعات داشته است.

به گزارش خبرنگارسازمان خبری موبنا، سمیر شارما – مشاور ارشد اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU)- صبح امروز در “کارگاه آموزشی شبکه های نسل آینده ، فناوری ها و کاربردهای جدید”، اظهار داشت: درجامعه آینده باید امکان اتصال به شبکه و انتقال اطلاعات در هرمکانی و شرایطی وجود داشته باشد تا از این طریق دانش با کیفیت بالا تولید و انتقال داده شود.
وی با اشاره به ایجاد انتقال و جریان آزاد اطلاعات گفت: اطلاعات باید از طریق اینترنت و تلفن همراه تبادل شود که تحقق این امر تنها با ایجاد تجهیزات مناسب برای کاربران صورت می گیرد.
به گفته سمیر شارما برای انتقال اطلاعات و امنیت اطلاعات چالش‌هایی وجود دارد که ایجاد کارگاه هایی با این مضمون بهترین آموزه‌ها در این زمینه است.
وی با تاکید به تعامل، تبادل نظر و مطالعات موردی متعدد، گفت: به این شکل از انجام اشتباهات صورت گرفته، جلوگیری می شود .
مشاور ارشد اتحادیه بین‌المللی مخابرات (ITU) با اظهار خرسندی از همکاری  ITU با ایران، گفت : این اتحادیه هم اکنون پنج مرکز تعالی در این زمینه به همراه  فازهای جدیدی در دست تدوین دارد که این دوره‌ها برای نیازهایی که سیاست‌گذاران و اپراتورها در ایران دارند.
117/20