سامسونگ گوشی خورشیدی مدل ” کرست یی 1107″ را معرفی کرد

موبنا – شرکت " سامسونگ الکترونیک" ( Samsung ) گوشی جدید تلفن همراه مدل " کرست یی 1107" (Samsung Crest E1107) را به بازارمعرفی کرد.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” اسلش فون” ،  این گوشی قابلیت شارژ باتری را باسلولهای خورشیدی در مواقعی که دسترسی به الکتریسیته امکان پذیر نیست ،  دارد.
این گوشی دربازارهای هند ، اروپا ، جنوب شرق آسیا ، جنوب غرب آسیا و آمریکای لاتین عرضه می شود.
این گوشی دارای قابلیت مکالمه 5 تا 10 دقیقه را پس از یک ساعت شارژ با سیستم شارژ خورشیدی دارد و گفته می شود صفحه انرژی خورشیدی آن موجب کاهش مصرف در میزان باتری و همچنین مصرف الکتریسیته و هزینه کاربر می شود.
این گوشی دارای رادیو اف ام ، زنگ های موبایلی MP3 ، بازیهای رایانه ایی موبایلی از قبل دانلود شده ، چراغ قوه و Mobile Tracker برای پیگیری درمواقعی که پیام کوتاه و یا پیام د رخواست کمک ارسال می شود ، است.
جزییات بیشتر درباره این گوشی از جمله قیمت فروش و زمان عرضه به بازار ، اعلام نشده است.
******
گوگل اعلام کرده که به شکل آزمایشی لینک ویکی پدیا را در صفحه خانگی خود قرار داده است.
به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از پی سی مگزین، گوگل اعلام کرد که لینک صفحات ویکی پدیا در دسترس تعداد کمی از کاربران قرار دارد.
همانطور که بخش خبری وب سایت گوگل اخبار روزنامه معروفی چون نیویورک تایمز، خبرگزاری‌ هایی مانند رویترز و خبرگزاری فرانسه و سایت‌های خبری از جمله CNN و هم رسانه‌های جدید مانند وبلاگ‌های خبری معروف را در صفحه خانگی خود نمایش می‌دهد درصدد است ویکی پدیا را نیز در بخش خبری خود قرار دهد.
135/131/20