مدیر عامل سازمان ICT شهرداری تهران خبر داد:

راه‌اندازی سیستم‌های مکان‌محور براساس نقشه‌های دیجیتالی شهر تهران

ایسنا - مدیر عامل سازمان ICT شهرداری تهران گفت: شهرداری تهران با اتکا به بانک‌های اطلاعاتی بسیار غنی و با ارزش خود در زمینه اطلاعات شهری و تمرکز داده‌های شهری و ایجاد بانک‌های اطلاعاتی متناسب شهر تهران، استفاده بهینه از این اطلاعات برای مدیران و تصمیم‌گیران و شهروندان تهرانی را به‌زودی فراهم می‌کند.

علی‌اصغر قائمی در گفت‌وگو با خبرنگار فن‌آوری اطلاعات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اظهار کرد: قدمت برخی از این بانک‌های اطلاعاتی به بیش از 30 سال می‌رسد و شهرداری برای سامان‌دهی آن‌ها پروژه داده کاوی و داده پیرائی را به اجرا درخواهد آورد.
او ادامه داد: از دیگر اقدامات سازمان فن‌آوری اطلاعات شهرداری تهران، راه‌اندازی مجموعه سیستم‌های مکان محور براساس نقشه‌های دیجیتالی شهر تهران خواهد ‌بود. اقدامات جامعی نیز درباره با پرداخت الکترونیکی در برنامه شهرداری تهران در دست بررسی است.
وی افزود: مجموعه سیستم‌هایی با عنوان موبایل سرویس‌ها نیز در نظر گرفته شده است تا از این طریق نیز خدمات شهری و شهروندی مناسب و قابل دسترسی به شهروندان ارائه شود.
قائمی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تلاش و همکاری تمامی مسوولان و مدیران شهری، این پروژه‌ها که هر یک گامی در جهت تحقق شهر الکترونیکی و شهرداری الکترونیکی خواهند ‌بود به ثمر بنشینند.