رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم صوتی و تصویری در گفت و گو با موبنا:

تنها کاهش منطقی تعرفه بازار تلفن همراه را نجات می دهد

رئیس اتحادیه فروشندگان دستگاه های صوتی و تصویری و لوازم یدکی تهران گفت: تنها کاهش منطقی تعرفه فعلی به 4 درصد می تواند بازار آشفته تلفن همراه را از این بی سروسامانی نجات می دهد.

“ابراهیم درستی” در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت:به دلیل بالا بودن تعرفه واردات فعلی گوشی تلفن همراه که تنها به منظور حمایت از تولید داخلی صورت گرفته شده است ، باعث شده است تا فعالیت شرکت های قانونی به حداقل برسد و تنها میزان اندکی از سهم بازار را گوشی های قانونی  تشکیل دهند.
وی افزود: در پی کاهش فعالیت فعالان قانونی و گسترش روز افزون قاچاقچیان بیش از 90 درصد از سهم بازار را از طریق مبادی غیرقانونی تامین می کنند.
وی ادامه داد: با گسترش قاچاق این کالای ارتباطی ، گوشی هایی که قیمت آنها بالای 200 هزار تومان قرار دارد به صورت غیرقانونی روانه بازار تلفن همراه می شود.
وی با اشاراه به ثابت ماندن تعرفه گوشی تلفن همراه در سال 88  گفت: با توجه به این شرایط پیش بینی می شود که بازار تلفن همراه کشور نیز همانند سال گذشته با گسترش فعالیت قاچاقچیان روبرو باشد.
این اظهارات در حالی بیان می شود که تعرفه بالا و در پی آن حضور کمرنگ نهادهای مرتبط با مبارزه با قاچاق گوشی در سطح بازار تلفن همراه باعث شده  تا فعالیت قاچاقچیان این کالای ارتباطی همچنان رو به گسترش باشد.
129/20