نوت بوکی با دو پردازشگر گرافیکی عرضه شد

موبنا - یکی از آخرین نوآوری های کمپانی Lenovo فناوری Hybrid Graphics ThinkPadنام دارد که انقلابی در صنعت تولید و طراحی نوت بوک به پا کرده است.

به گزارش موبنا به نقل از روابط عمومی این کمپانی، نوت بوک هایی که مجهز به این فناوری می باشند دارای دو پردازنده گرافیکی از انواع مختلف هستند که به طور معمول یکی از آنها قدرتمند تر و با مصرف انرژی بیشتر و دیگری از قدرت پردازش و مصرف انرژی نسبتا” کمتری برخوردار است.
به بیان ساده با این فناوری، نوت بوکها برای کارایی و بازدهی بیشتر مجهز به دو کارت گرافیک مجزا میشوند. ThinkPad W500-W9N از جمله نوت بوک هایی است که مجهز به این فناوری می باشد و هم اکنون با گارانتی سازگار در بازار ایران عرضه می شود.
سیستم مادربرد این نوت بوک ThinkPad که از این فناوری مدیریت انرژی هوشمند بهره می گیرد، با تشخیص نیاز کاربر به پردازش های سنگین گرافیکی، پردازنده قدرتمندتر را وارد مدار می کند (Switch) تا کاربر بالاترین بازدهی را تجربه کند.
همچنین در مواقعی که کاربر نیازی به پردازش های سنگین گرافیکی ندارد، پردازنده دوم که قدرت پردازش کمتری را نسبت به پردازنده اول دارد، وارد مدار می گردد تا مصرف انرژی به حداقل رسیده و انرژی ذخیره در باتری نوت بوک کمتر مصرف شود که در نهایت با این روش زمان شارژ بیشتری در اختیار کاربر قرار میگیرد.