معاون وزیر ارتباطات:

درخواست برنده دوم مزایده اپراتور سوم در حال بررسی است

ایسنا - رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: برنده دوم مزایده اپراتور سوم تلفن همراه در حال فعالیت برروی طرح تجاری خود است و از ما مهلتی خواسته که در این مدت زمان کارهای خود را انجام دهد.

محمود خسروی در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اظهار کرد: هنوز پاسخ نهایی را به آن‌ها ندادیم و موضع خود را در برابر پیشنهاد و مهلتی که خواستند ارایه نکردیم و باید این موضوع را بررسی کنیم.

وی با بیان این که طرف ایرانی و خارجی برنده دوم مزایده مصمم به همکاری هستند، گفت: طبق اسناد مزایده بعد از این که کنسرسیوم اول اپراتور سوم تلفن همراه از دور مزایده به دلیل اجرا نشدن تعهدات خود خارج شد، کنسرسیوم دوم مذاکره وارد عمل شده و با آن‌ها مذاکره می‌شود، اتصالات به‌عنوان برنده اول مزایده اپراتور سوم تلفن همراه به دلیل انجام نشدن تعهدات خود از روند مزایده خارج شد.

او درباره حق لایسنس برنده این اپراتور تصریح کرد: اتصالات در مراحل اولیه که باید شرکت خود را به ثبت می‌رساند و حق لاینس با مشکل مواجه شده و نتوانست به تعهدات خود عمل کند.

وی خاطر نشان کرد: یکسری مشکلات داخلی بین کنسرسیوم به وجود آمد که موفق به حل آن نشدند و نهایتا بعد از فرصت و زمان‌هایی که به این اپراتور داده شد، آن‌ها نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند و خروج آن‌ها برابر اسناد مزایده و ضوابط و مقررات مربوطه صورت گرفت.

گفتنی است؛ کنسرسیوم تامین اتصالات متشکل از شرکت تامین تله کام و اپراتور امارات اتصالات در دی ماه سال 87 ازطریق مزایده به‌عنوان برنده اپراتور سوم تلفن همراه انتخاب شد. اما 20 اردیبهشت‌ماه سال جاری از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام شد که کنسرسیوم تامین اتصالات نتوانست از فرصت سرمایه‌گذاری در پروژه اپراتور سوم تلفن همراه ایران استفاده کند و کنار گذاشته شد.

لازم به ذکر است که پس از کنسرسیوم اتصالات در مزایده اپراتور سوم تلفن همراه کشور کنسرسیوم زین متشکل از صندوق بازنشستگان صدا و سیما، ذخیره فرهنگیان و اپراتور کویتی زین قرار داشت.