یک واردکننده گوشی در گفت و گو با موبنا:

بازار تلفن همراه نفس نمی کشد

موبنا- نماینده یکی از شرکت های واردکننده قانونی گوشی گفت: با تداوم کاهش خریدوفروش گوشی تلفن همراه بازار این کالای ارتباطی همچنان در رکود به سر می برد.

“حسین پاینده” در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: هم اکنون بازار تلفن همراه با تاثیر از رکود جهانی اقتصاد ، کاهش نقدینگی  و بالا بودن تعرفه واردات شاهد کاهش مراجعه کنندگان برای خرید این کالای ارتباطی است.
وی افزود: با توجه به این شرایط که بسیاری از شرکت های واردکننده قانونی با حداقل واردات در بازار به فعالیت می پردازند اما  این شرکت ها مجبور به ادامه فعالیت به صورت گسترده  هستند چرا که با متوقف کردن فعالیتشان دچار ضرروزیان هنگفتی می شوند.
وی ادامه داد: علیرغم بی رونقی بازار تلفن همراه ، فعالان غیرقانونی به سهولت به عرضه گوشی های قاچاق می پردازند و با عرضه آنها با قیمت ارزان تر نسبت به گوشی های گارانتی دار،  تمایل متقاضیان را به خود جلب می کنند.
پاینده تصریح کرد: حضور کمرنگ شرکت های واردکننده قانونی گوشی موبایل در سطح بازار تلفن همراه و در پی آن عدم مبارزه جدی با قاچاق این کالای ارتباطی از سوی نهادهای دولتی  متاسفانه  باعث شده  شرکت های واردکننده گوشی به ورطه برشکستگی کشیده شوند.
شرکت پارس کامتل هم اکنون به عرضه گوشی های سونی اریکسون ، ال جی، موتورولا، اچی تی سی  و زد تی ای در بازار تلفن همراه می پردازد.
129/20