ارسال روزانه90 میلیون پیامک، حاصل مناظره‌های داغ انتخاباتی

فارس- تعداد پیامک‌های ارسالی در ایام پخش مناظره‌های تلویزیونی کاندید‌های ریاست جمهوری روزانه به حدود 90 میلیون پیامک رسیده که نسبت به ایام عادی رشد 38 درصدی را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فناوری خبرگزاری فارس، با توجه به اینکه میزان ارسال پیامک در شبکه روزانه حدود 65 میلیون است که این رقم در روز‌های مناظره انتخاباتی کاندید‌ها 25 میلیون افزایش یافته است.
وی افزود: تعداد sms‌های ارسالی در سیزدهم، چهاردهم و شانزدهم خرداد ماه سال جاری با توجه به مناظره‌های پخش شده از کاندید‌های دوره دهم انتخابات ریاست جمهوری روزانه به حدود 90 میلیون رسیده و با توجه به اینکه آمار در این روز‌ها یکسان نبوده و دارای نوسان است ولی با درنظر گرفتن این مسائل میزان ارسال پیامک در این مدت رشدی 38.46 درصدی را تجربه کرده است.
به گزارش فارس، میزان تعرفه‌ای ارسال sms از موبایل و سنتر در صورت فارسی و لاتین بودن پیامک‌ها به ترتیب 222 ریال و 89 ریال است که به گفته ارتباط سیار تعرفه ارسالی از سنتر مخابرات بر همین اساس بوده ولی هر‌چه تعداد پیامک‌ها از یک میزان خاص بالاتر رود بهای آن کاهش می‌یابد.
بر اساس این گزارش، وزن پیامک‌های ارسال شده در روز‌های مناظره معمولا 80 درصد فارسی و 20 درصد لاتین بوده است.
بنابراین گزارش، در سه سال گذشته تعداد سیم کارت های تلفن همراه شامل همراه اول و ایرانسل از هفت میلیون به 45 میلیون افزایش یافته است. در حال حاضر 60 درصد از کل جمعیت جهان از تلفن همراه استفاده می کنند و برخی مردم از دو یا چند خط تلفن همراه استفاده می کنند.
بر اساس این گزارش هم اکنون 25 هزار روستا تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند و به حدود 17 هزار روستا نیز تلفن همراه روستایی واگذار شده است.
در حال حاضر بیش از 31 میلیون نفر در کشور مشترک تلفن همراه اول، 13 میلیون نفر مشترک ایرنسل و یک میلیون نفر نیز از سیم کارت‌های تالیا استفاده می‌کنند.