معاون سازمان تنظیم مقررات در گفت وگو با موبنا خبرداد:

50هزار مشترک ایرانسل غیرفعال شدند

موبنا- معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات گفت: طبق آمار ارائه شده از سوی ایرانسل، حدود 40 تا 50هزار سیمکارت مشترکان این اپراتور، به دلیل عدم تکمیل ثبت نام از شبکه خارج شده است.

حسن رضوانی در گفت وگو با خبرنگار سازمان خبری موبنا اظهار داشت: براساس آمارهای ارائه شده از سوی اپراتور دوم ، حدود 12میلیون سیم کارت ثبت شده در شبکه ایرانسل فعال است و مابقی سیم کارتهایی که در این شبکه بدون تکمیل ثبت نام بوده از شبکه خارج شده است.
پیش از این مسئولان اپراتور دوم مدعی واگذاری 14میلیون سیم کارت ایرانسل بوده اند.
وی در عین حال افزود: لیست ارائه شده از سوی اپراتور دوم در خصوص تکمیل ثبت نام مشترکان مورد تایید سازمان تنظیم مقررات قرار گرفته و تاکنون مشکلی در این زمینه گزارش نشده است.
رضوانی با بیان اینکه نمی توان لیست 12میلیون مشترک ایرانسل را جزء به جزء تطبیق داد، گفت: سازمان تنظیم مقررات به مراکز استانی خود اعلام کرده تا چنانچه به مواردی در خصوص ایجاد مزاحمت از طریق سیمکارت های ایرانسل برخورد کردند آن را گزارش دهند.
وی با تاکید براینکه بازتاب این اقدام ایرانسل ، برای سازمان تنظیم مقررات مهم است، خاطرنشان کرد: پس از ثبت مشخصات تمامی مشترکان ایرانسل در شبکه، مورد قضایی در خصوص این سیمکارت ها به سازمان تنظیم مقررات اعلام نشده است.
معاون سازمان تنظیم مقررات با بیان اینکه مزاحمت در تمامی شبکه های مخابراتی پیش می آید، افزود: سازمان تنظیم مقررات در مورد مزاحمت های غیرمتعارف که هویت مشترک در شبکه ایرانسل به ثبت نرسیده باشد این اپراتور را مسئول می داند.
به گزارش موبنا با توجه به به اعلام سازمان تنظیم مقررات برای اصلاح نحوه ثبت نام سیمکارت های ایرانسل، از این پس سیمکارت های این اپراتور بعد از تکمیل ثبت نام، فعال شده و قابلیت دریافت تماس را خواهند داشت.
طبق اعلام رگولاتوری تا زمانی که مشخصات مشترک در شبکه ثبت نشود، ایرانسل نباید ارتباط را حتی بصورت یکطرفه برقرار کند چرا که از این طریق نیز امکان سوء استفاده وجود خواهد داشت.
در همین حال امکان ثبت نام تلفنی برای سیمکارت های ایرانسل سلب شد و ثبت نام این سیمکارت ها از این پس تلفنی نبوده و باید بصورت حضوری انجام پذیرد.
خرید و فروش سیمکارت های اعتباری بی نام و نشان ایرانسل باعث شده تا مشترکان شبکه های مخابراتی در ایران، بار دیگر طعم تلخ مزاحمت های تلفنی را که تا پیش ازفعال سازی سرویس نمایشگر مشترکان را آزار می داد، بچشند.
این موضوع به حدی بغرنج شد که سازمان تنظیم مقررات طی ضرب الاجلی اپراتور دوم را موظف به ثبت هویت مشترکانش در شبکه کرد.
در پی این هشدار، ایرانسل به مشترکان خود اخطار داد تا هویت خود را در شبکه به ثبت برسانند؛ درغیر اینصورت طی مدت زمانی مشخص سیمکارتشان قطع شده و آنها امکان استفاده از شبکه را ندارند.
هم اکنون اپراتوردوم مدعی است که دیگر هیچگونه سیم کارت بدون هویت نداشته و لیست تمامی مشترکان خود را به رگولاتوری اعلام کرده است.
128/ 20