منبع تغذیه قلب تپنده رایانه شما است

موبنا - هفته گذشته سمینار دوره ای شرکت دریا کامپیوتر در اصفهان برگزار شد. این سمینار که با هدف معرفی محصولات کولر مستر بر پا شده بود شاهد حضور جمع کثیری از کارشناسان و نمایندگان سازمانها و مسوولین انفورماتیک بود.

به گزارش سازمان خبری موبنا، در خلال این سمینار یک روزه، lien   owen  مدیر فروش منطقه خاور میانه شرکت کولر مستر با اشاره به وضعیت کمپانی کولر مستر و جایگاه جهانی و منطقه ای آن، در خصوص محصولات و همچنین ارتباط شرکت فوق با شرکت دریا کامپیوتر در منطقه خاورمیانه سخن گفت.
ردانی پور مدیریت تحقیق و توسعه  شرکت دریا کامپیوتر به معرفی محصولات شرکت کولر مستر از جمله کولر ، پاور ، کیس  که بیشتر در بازار ایران عرضه می شوند پرداخت و در خصوص مشخصات فنی و همچنین ویژگی های رقابتی، اهمیت و تاثیر این محصولات در سیستم در مقایسه با برند های دیگر صحبت کرد.
وی کارایی بالاتر، پایداری بیشتر و عمر طولانی تر قطعات را در گرو استفاده از خنک کننده های استاندارد دانست و عنوان کرد: در زمینه نقش و اهمیت خنک کننده می بایست اطلاع رسانی فراگیری صورت گیرد. چرا که مصرف کنندگان حرفه ای و حتی کاربران خانگی نیز باید از خطراتی که قطعات اصلی سیستمشان را همچون CPU، مادربرد،  RAM، کارت گرافیک و Integreated circuit تهدید میکند، مطلع باشند.
ردانی پور به فاکتورهای مهم در تولید یک خنک کننده اشاره کرد و ادامه داد: این فاکتورها شامل هدایت گرمایی بالا، نویز پایین و خنک کردن کامپوننت های اطراف میشوند که تولید کنندگان خنک کننده می بایست بر اساس این فاکتورها به تولید و عرضه خنک کنندها بپردازند.
وی در ادامه به نقش و اهمیت ویژه منبع تغذیه Power Supply) ( اشاره کرد و گفت: در انتخاب یک منبع تغذیه عواملی همچون توجه به میزان واقعی توان، تناسب توان، راندمان، استاندارد، عمر مفیدMTBF ، نویز و ریپل، cooling  و پروتکشن های ایمنی از اهمیت ویژه ای برخوردار هستند.
ردانی پور افزود: منابع تغذیه فارغ از این که تحت چه نام تجاری تولید بشوند، می بایست تحت ویرایش استاندارد به بازار عرضه  شوند. به روز بودن ویرایش منبع تغذیه نشانگر تناسب ویژگی های آن می باشد. همچنین توجه به راندمان منبع تغذیه علاوه بر اینکه صرفه جویی در مصرف انرژی را در پی دارد در صرفه جویی هزینه ها نیز نقش بسزایی را ایفا می کند.
در خلال این سمینار نمایشگاهی از محصولات شرکت کولرمستر برگزار گردیده بود که نظر بازدیدکنندگان را نسبت به محصولات موجود در این نمایشگاه جلب شده بود.
در پایان سمینار، مراسم قرعه کشی در بین حاضران بعمل آمد که به قید قرعه 8 جایزه به حضار شرکت کننده در سمینار اهدا شد.
11/20