نوکیا گوشی های دارای صفحه لمسی در هند عرضه می کند

موبنا – شرکت فنلاندی " نوکیا" ( Nokia ) اعلام کرد در نظر دارد گوشی های تلفن همراه دارای صفحه نمایش لمسی در بازار هند عرضه کند.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از ” سلولارنیوز” ،  نوکیا علی رغم بهای زیاد این سری از گوشی ها درنظر دارد فروش آنها را در هند گسترش دهد .
” وینت تانیچا” مدیر نوکیا در هند در گفت و گو با نشریه ” اکانومیک تایمز”  گفت :  مطالعات نشان داده گوشی های  تلفن همراه دارای صفحه نمایش لمسی تا سال 2012 میلادی ، نزدیک  40 درصد از گوشی های بازار هند را شامل خواهد شد و این فرصت خوبی است برای ما تا از این فرصت عالی استفاده کنیم.
وی افزود : ما پیش از این منتظر کامل شدن فن آوری لمسی بودیم و حال با تکمیل این فن آوری ، زمان مناسب برای عرضه گوشی های یاد شده فراررسیده است.
قیمت این گوشی ها بالای 1300 هزار روپیه ( هردلار برابراست با 142/47 روپیه هند ) خواهد بود ولی شرکت نوکیا انتظار دارد بتواند گوشی های یاد شده را با قیمت 10 هزار روپیه در سال آینده میلادی در هند عرضه کند.
شرکت نوکیا در سال 1865 در فنلاند تاسیس شده و دفتر مرکزی آن درشهر “اسپو” Espoo (فنلاند) قراردارد.
این شرکت درزمینه صنعت ارتباط از راه دور و تولید کالاهایی از قبیل گوشی های تلفن همراه ، کامپیوتر  ، نرم افزار و سرویس شبکه فعالیت دارد.
شرکت نوکیا در فصل سوم 2008 میلادی 8/117 میلیون گوشی تلفن همراه به بازار ارایه کرده است و سهام این شرکت در بازار های جهانی به 4/39 درصد رسیده است که در مقایسه زمان مشابه سال گذشته با ارایه 7/111 میلیون تلفن همراه و سهام 6/38 درصدی از 5/5 درصد رشد برخوردار بوده است.
تعداد کارکنان این شرکت تا 31 دسامبر سال 2007 میلادی 112 هزار و 262 نفر گزارش شده است.
131/15