دنیای اقتصاد:

افزایش تعرفه مانیتور سرانجام تایید شد

بازار دیجیتال- چندی پیش برخی از واردکنندگان مانیتور از افزایش تعرفه واردات مانیتورهایی با سایز 19 تا 24‌اینچ از 4درصد به 50درصد خبر دادند و این موضوع اگر چه از طرف واردکنندگان با دلیل و مدرک کتبی مطرح شد؛ اما مورد تایید وزارت بازرگانی و مسوولین گمرک قرار نگرفت و ارگان‌های مذکور این خبر را شایعه‌ای دانستند برای افزایش قیمت‌ها در بازار.

اما گمرک جمهوری اسلامی ایران به‌رغم انکارهای سابقش در این زمینه، روز گذشته از افزایش تعرفه واردات این مانیتورها خبر داد.
به گزارش روابط‌عمومی گمرک جمهوری اسلامی ایران، با توجه به مصوبه هیات وزیران از ابتدای سال جاری مانیتورهایLCD ، 19 تا 24 اینچ که سابق بر این تحت ردیف تعرفه 85285190 و با اخذ حقوق ورودی 4درصد طبقه بندی می‌شدند به ذیل ردیف تعرفه 85285110 با ماخذ حقوق ورودی 50درصد منتقل شده است.
براساس این گزارش، صرفا برای مانیتورهایLCD ا ، 19 تا 24 اینچ سود بازرگانی 46درصد در نظر گرفته شده است و این در حالی است که این مانیتورها سابق بر این از سود بازرگانی معاف بودند.
همچنین دفتر واردات گمرک در رابطه با نحوه انبار کالاهای وارداتی و مسائل مربوط به آن اعلام کرد: انبارهای موجود در گمرک‌های کشور در اختیار شرکت عمومی یا سازمان بنادر و دریانوردی است و مسوولیت کالاهای موجود در انبارها نیز به عهده سازمان‌های مذکور است.