مدير عامل شركت مخابرات ايران:

به دنبال راهكاري اساسي براي حل مشكلات هستيم

ایسنا - مدير عامل شركت مخابرات ايران تاكيد كرد: بحث كمبود فضا براي شركت‌هاي ندا (PAP) حل شدني نيست و شركت مخابرات ايران دنبال راهكاري است تا بتواند اين مشكل را حل كند.

مشكلات شركت‌هاي ندا و مخابرات
كمبود فضا براي شركت‌ها حل شدني نيست
صابر فيضي در گفت‌وگو با خبرنگار ارتباطات خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، درباره مشكلات شركت‌هاي ارايه كننده خدمات اينترنت پرسرعت در كشور گفت: شركت مخابرات ايران در حال مذاكره با شركت‌هاي ندا است و تقريبا از حدود دو ماه گذشته اين مذاكرات به صورت جدي آغاز شده است.
وي با بيان اين كه در تلاشيم تا هرچه سريع‌تر مشكلات اين شركت‌ها برطرف شود تصريح كرد: مهم‌ترين مشكل آن‌ها فضاي active است كه بحث‌هايي نيز در اين باره صورت گرفته اما هنوز نهايي نشده است.
فيضي ادامه داد: اين موضوع و در نظر گرفتن فضا براي اين شركت‌ها هميشه نقش تسكين دهنده براي شركت‌ها داشته كه بايد راهكاري اساسي در اين زمينه انديشيده شود.
چندي پيش مشكلاتي ميان شركت‌هاي PAP يا ندا – ارائه‌كنندگان پورت‌هاي پرسرعت اينترنت – و شركت مخابرات ايران بروز كرد كه به طرح شكايت برخي از اين شركت‌ها از مدير عامل شركت مخابرات ايران به دليل اجرايي نشدن مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات كه كاهش هزينه واگذاري يك زوج سيم مسي به شركت‌ها از سه هزار تومان به هزار تومان را شامل مي‌شود، منجر شد.
پس از آن جلسه بررسي چالش‌هاي اينترنت پرسرعت در کشور با حضور مدير عامل شركت مخابرات ايران و مديران عامل برخي شرکت‌هاي ندا برگزار شد.
فيضي در اين جلسه نبود ضمانت اجرايي براي همکاري شرکت‌هاي مخابرات استاني با دارندگان مجوزهاي PAP را عمده‌ترين مشکل فعاليت اين شرکت‌هاي در حال حاضر عنوان کرد و با بيان اينکه متأسفانه براي فعاليت بخش خصوصي در کشور فرهنگ‌سازي مناسب صورت نگرفته، يادآور شد: امروز ممکن است با برخي راهکارها بتوان مشکلات شرکت‌هاي PAP را به صورت مقطعي برطرف کرد، اما بايد با تدوين چارچوب‌هاي همکاري شرکت مخابرات با شرکت‌هاي PAP در قالب تفاهم‌نامه مشکلات موجود را يک بار براي هميشه برطرف کرد.
ظاهرا در حال حاضر مخابرات در حال جمع‌آوري اطلاعات و آمار از مراکز تلفني شهر تهران است و اين اطلاعات با آمارهاي ارسالي از سوي شرکت‌هاي PAP مقايسه خواهد شد.