فروشندگان گوشی تلفن همراه؛

نظارتي بر بازار گوشي هاي قاچاق صورت نمي‌‌گيرد

موبنا- فروشندگان گوشی تلفن همراه معتقدند در حالی که بخش اعظم بازار در اختیار قاچاقچیان قرار دارد اما متاسفانه هیچ گونه نظارت جدی و مداوم از سوی نهادهای دولتی و مربوطه بر این بازار آشفته صورت نمی گیرد.

“پیام دانش” در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبری موبنا  اظهار داشت:  اختصاص  95 درصد از سهم بازار تلفن همراه به گوشی های قاچاق باعث شده تا  بازار این کالای ارتباطی آنچنان آشفته شود كه با توجه این میزان گستردگی نتوان  نظارتي بر روي آن داشت.
وي  با بیان اینکه یکی از دلايل اصلي و مهم سازمانهاي  دولتی براي عدم مداخله در بازار گوشي تلفن همراه، متضرر شدن مصرف‌كنندگان است ادامه داد: دولت اگر می‌خواهد نقش مثبتی در بازار تلفن همراه داشته باشد باید با نظارت  بر عرضه کالاهای قاچاق و با کاهش تعرفه واردات، مشکلات این بازار را حل کند.
اين فعال بازار تاكيد كرد: درصورت عدم مداخله نهادهای مربوطه،  تنها می توان با کاهش تعرفه با مقابله با قاچاقچیان  پرداخت.
به گفته  دانش  نبود اتحادیه  واحد برای صنف موبایل یکی دیگر از دلایل و معضلاتی است که به گسترده شدن فعالیت قاچاقچیان دامن می زند چرا که شرکت های قانونی در نظارت بر بازار تلفن همراه و جلوگیری از تقلبات در خرید و فروش گوشی از توانایی بالایی برخوردار نیستند به همین دلیل نیازمبرم بر ایجاد یک اتحادیه مستقل احساس می شود.
129/20