گوشی های اندروییدی تا پایان سال بازار را قرق می کند

موبنا- گوگل اعلام کرد تا پایان سال جاری میلادی 18 تا 20 مدل گوشی اندروییدی روانه بازار تلفن همراه می شود.

به گزارش گروه اخبار خارجی موبنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، اندی رابین، مدیر ارشد بخش پلتفورم های گوگل در کنفرانسی در سانفرانسیسکو اعلام کرد که هم اکنون 8 یا 9 سازنده در حال طراحی و ساخت تقریبا 12 مدل دستگاه گوشی مجهز به پلتفورم اندرویید هستند.
بسیاری از شرکت ها در صدد برآمده اند که گوشی هایی برای رقابت با آیفون اپل بسازند بنابراین اندرویید فرصت مناسبی برای آنها است و بنابراین بزرگ ترین مشکل اپل از اینجا آغاز می شود.
این مساله وجود دارد که اپل فقط یک گزینه دارد و آن هم یک گوشی بدون صفحه کلید یا یک فرم خاص است حتی اپل اعلام کرده که قصد دارد نسخه بعدی گوشی آیفون را با همان شکل و فرم قبلی عرضه کند، اما در باره گوشی های مجهز به سیستم عامل اندرویید این اتفاق نیفتاد و به نظر می رسد سازندگان دستگاه های تلفن همراه قصد دارند تا پایان سال گوشی های مختلفی در رنگ ها و سایزهای مختلفی روانه بازار تلفن همراه کنند.
هنوز تصورات غلطی در باره اینکه گوشی های اندروییدی ظاهری شبیه آیفون با صفحه نمایش بزرگ تر دارند وجود دارد، اما این تصور کاملا اشتباه است .اندرویید فقط یک سیستم عامل است ، همانند سیمبیان که بر روی گوشی های ساده و ارزان قیمت تا گوشی های پیشرفته وجود دارد.
135/20