جهان صنعت:

” رونق بازار گوشي هاي دست دوم “

روزنامه جهان صنعت در خبري اعلام کرد : بازار تلفن همراه همچنان در کسادي و بي رونقي کسالت باري به سر مي برد که از چندي قبل و در پي افزايش خريد وفروش گوشي هاي دست دوم آغاز شده است .

رونق بازارگوشي‌هاي دست دوم‌
بازار تلفن‌همراه همچنان در كسادي و بي‌رونقي كسالت باري به سرمي‌برد كه از چندي قبل و در پي افزايش خريد و فروش گوشي‌هاي دوست دوم آغاز شده ‌است.
به گزارش Itobserver   ، علي حسيني از فروشندگان بازار تلفن‌همراه در پاساژ علاءالدين درباره خريد و فروش گوشي تلفن‌همراه گفت: در حال حاضر در شرايط فعلي بازار تلفن‌همراه روزهاي آرام و بي‌رونقي را سپري مي‌كند.
وي افزود: بيشتر خريداران گوشي تلفن‌همراه طي چند ماه اقدام به فروش گوشي‌هاي دست دو و در اصطلاح غيرآكبند مي‌كنند و همين مساله باعث كسادي بازار تلفن‌همراه شده است.حسيني خاطرنشان كرد: از سويي ديگر به دليل اينكه بيش از 90 درصد گوشي‌هاي موجود در بازار از مبادي غيررسمي وارد مي‌شود و هيچ گارانتي يا وارانتي ندارد در نتيجه خريداران ترجيح مي‌دهند گوشي‌هاي دست دوم خريداري كنند كه هم قيمت آنها نسبت به گوشي‌هاي آكبند ارزان‌تر است و هم ديگر براي گارانتي كه در واقع اصلا وجود ندارد نيز هزينه‌اي پرداخت نمي‌كنند.
اين فروشنده تلفن‌همراه تصريح كرد: ورود گوشي‌هاي متفرقه و چيني و دلالاني كه در جلو درب پاساژ علاءالدين حضور دارند و اقدام به فروش گوشي‌هاي به روز زير قيمت و ارزان مي‌كنند نيز مزيد بر علت شده تا به نوعي خريدار نسبت به فروشنده بدبين شود چراكه اختلاف قيمت اين گوشي‌ها در مغازه‌و در دست دلالان بسيار فاحش است.