دنياي اقتصاد:

گوشي هاي تلفن همراه در سراشيبي قيمت

به نوشته " دنياي اقتصاد" ، با تداوم رکود جهاني اقتصادي و تاثير آن در حوزه گوشي تلفن همراه در ايران ، قيمت تمامي گوشي هاي موجود در بازار تلفن همراه ، سير نزولي طي مي کند ".

گوشي‌هاي تلفن همراه در سراشيبي قيمت
با تداوم ركود جهاني اقتصادي و تاثير آن در حوزه گوشي تلفن همراه در ايران، قيمت تمامي‌ گوشي‌هاي موجود در بازار تلفن همراه سير نزولي طي مي‌کند.
با رکود اقتصادي، تمامي ‌شرکت‌هاي سازنده گوشي تلفن همراه اعم از نوکيا، سوني اريکسون، سامسونگ، موتورولا و اچ تي سي نيز با کاهش فروش در اين بازار پرمصرف مواجه شده‌اند. با اين امر تمامي‌ شرکت‌هاي واردکننده قانوني نيز اعلام کاهش قيمت محصولات خود را به طور چشمگيري اعلام کرده‌اند.
در پي کاهش قيمت جهاني موبايل که به عنوان يکي از دلايل اصلي سير نزولي بهاي اين کالاي ارتباطي به شمار مي‌آيد، بهاي تمامي گوشي‌هاي موجود در بازار تلفن همراه ايران نيز کاهش يافته است.کاهش قدرت خريد از عوامل ديگري است که باعث شد تا در اين روزها خريدوفروش در بازار تلفن‌همراه به طور چشمگيري نسبت به گذشته کاهش داشته باشد.فعالان بازار معتقدند که افزايش واردات گوشي موبايل از برندهاي مختلف توسط واردکنندگان غيرقانوني نيز به کاهش قيمت اين کالاي ارتباطي در سطح بازار دامن زده است. به اعتقاد آنها، عرضه مدل‌هاي جديد توسط برندهاي معتبر جهاني نظير نوکيا، سوني اريکسون و سامسونگ از جمله دلايلي است که باعث شده تا مدل‌هاي قديمي ‌اين سه برند با تعديل قيمت‌هاي چشمگير در سطح بازار تلفن همراه عرضه شود.