اوباما در صدد راهکار ايمن‌تر براي شبکه هاي رايانه اي

موبنا- رييس جمهور آمريکا اعلام کرد که در صدد ارايه راهکارهاي امنيتي بيشتر براي شبکه هاي رايانه اي اين کشور در زمينه حملات سايبر است.

به گزارش گروه اخبار خارجي موبنا به نقل از آسوشيتدپرس، روز جمعه اوباما اعلام کرد که در زمينه حراست و پشتيباني از امنيت شبکه‌هاي رايانه اي با شکست مواجه شده است بنابراين در صدد ارايه روش هايي براي بهبود و امنيت بيشتر سرويس هاي رايانه اي اين کشور است.
اوباما اعلام کرد که در حال تغيير و دگرگوني اساسي در زمينه امنيت شبکه هاي رايانه اي است زيرا ميليون ها حمله از سوي هکرها به تازگي بر روي شبکه هاي رايانه اي صورت گرفته است و بنابراين تهديدات سايبري يکي از جدي ترين چالش هاي امنيتي در زمينه ملي و اقتصادي اين کشور به شمار مي رود.
اوباما همچنين افزود که ما آنگونه که بايد براي مقابله با اين تهديدات آماده نيستيم.
اوباما بر اين اساس اعلام كرده است كه يك مسؤول ويژه را براي افزايش امنيت سايبر در كاخ سفيد منصوب خواهد كرد که عضو شوراي امنيت ملي و شوراي ملي اقتصاد آمريكا است.
مدير امنيت سايبر كاخ سفيد اعلام كرد که اين طرح جديد شامل پيشنهادات امنيتي ويژه‌اي براي كاخ سفيد است كه مي‌تواند به صورت مستقيم بر فضاي سايبر و افزايش امنيت در اين فضا تاثير بگذارد.
اما مقامات آمريكايي معتقدند كه تعيين يك شخص به عنوان مدير امنيت سايبر كاخ سفيد فضاي مجازي اين كشور را بيشتر تهديد خواهد کرد.
135/20