رئيس كميته تدوين و تصويب ضوابط فني و مقررات خبر داد:

صدور مجوز استفاده از تلفن بي سيم DECT با توان تششعي صد ميلي وات

فارس- رييس كميته تدوين و تصويب ضوابط فني و مقررات استفاده از طيف فركانس سازمان تنظيم مقررات ارتباطات راديويي از آزاد شدن استفاده از تلفن بي سيم DECT با توان تشعشعي صد ميلي وات در ضوابط و مصوبه هاي جديد خبر داد.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي سازمان تنظيم مقررات، عظيم فرد اظهار داشت: استفاده از تلفن هاي بي سيم خانگي توسط كميته تدوين و تصويب ضوابط فني و مقررات استفاده از طيف فركانس مصوب در تاريخ 29 ارديبهشت ماه ابلاغ شد.
رئيس كميته تدوين و تصويب ضوابط فني و مقررات افزود: از جمله دلايل تصويب اين طرح را تقاضاي روزافزون مردم به استفاده از تلفن هاي ثابت با گوشي بي سيم و راحت بودن كار با اين نوع تلفن‌ها و تنوع دستگاه هاي تلفن بي‌سيم و استفاده از تكه‌هاي باند فركانسي متنوع و امكان تداخل زيان بار با ساير سرويس ها مجاز راديويي بر شمرد.
وي گفت: لزوم برد كوتاه گوشي هاي بي سيم با هدف ممكن ساختن استفاده مجدد از كانال هاي راديويي در فاصله كوتاه، امكان استفاده مجدد از تكه باند فركانسي تخصيص يافته با تراكم بالا و امكان قرارگيري گوشي هاي بي سيم متعلق به خطوط تلفن مستقل در ناحيه پوشش راديويي يكديگر و همچنين لزوم اخذ مجوز از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي براي ورود انبوه تلفن هاي بي سيم به صورت تجاري و توليد آن در كشور را از ديگر دلايل اين مصوبه دانست.
عظيم فرد در پايان تصريح كرد: اين تصميم بلافاصله پس از ابلاغ رسمي لازم الاجرا است و ويرايش قبلي براي دستگاه‌هاي به كار گرفته شده پس از اين ابلاغ از درجه اعتبار ساقط است.