گوشي هاي تلفن همراه در سراشيبي قيمت

موبنا- با تداوم ركود جهاني اقتصادي و تاثيرآن در حوزه گوشي تلفن همراه در ايران، قيمت تمامي گوشي هاي موجود در بازار تلفن همراه سير نزولي طي مي کند.

به گزارش خبرنگار سازمان خبري موبنا، با رکود اقتصادي  ، تمامي شرکت هاي سازنده گوشي تلفن همراه اعم از نوکيا، سوني اريکسون، سامسونگ، موتورولا و اچ تي سي نيز با کاهش فروش در اين بازار پرمصرف مواجه شده‌اند.
با اين امر تمامي شرکت هاي واردکننده قانوني نيز اعلام کاهش قيمت محصولات خود را به طور چشمگيري اعلام کرده اند.
در پي کاهش قيمت جهاني موبايل که به عنوان يکي از دلايل اصلي  سير نزولي بهاي اين کالاي ارتباطي به شمار مي آيد ، بهاي تمامي گوشي هاي موجود در بازار تلفن همراه ايران نيز کاهش يافته است.
کاهش قدرت خريد از عوامل ديگري است که باعث شد تا در اين روزها خريدوفروش دربازار تلفن همراه به طور چشمگيري نسبت به گذشته کاهش داشته باشد.
فعالان بازار معتقدند که افزايش واردات گوشي موبايل از برندهاي مختلف توسط واردکنندگان غيرقانوني  نيز به کاهش قيمت اين کالاي ارتباطي در سطح بازار دامن زده است.
به اعتقاد آنها ، عرضه مدل‌هاي جديد توسط برندهاي معتبر جهاني نظير نوکيا، سوني اريکسون و سامسونگ از جمله دلايلي است که باعث شده تا مدل هاي قديمي اين سه برند با تعديل قيمت هاي چشمگير در سطح بازار تلفن همراه عرضه شود.
129/20