مديرعامل شرکت نامداران ارتباطات همراه:

اکثر گوشي هاي موجود در بازار چيني هستند

موبنا- مديرعامل شرکت "نامداران ارتباطات همراه" عرضه کننده لوازم جانبي در بازار تلفن همراه گفت: اکثر گوشي هاي موجود در بازار ساخت کشور چين هستند.

“پدرام اليکايي” در گفت و گو با خبرنگار سازمان خبري موبنا اظهارداشت: تمامي گوشي هاي که با مارک هاي معروف به طور غيرقانوني وارد بازار مي شود چيني هستند به طوري که اين گوشي ها با سفارش ساخت کشور چين روانه بازار تلفن همراه ايران مي شود.
وي افزود: گوشي هايي با برند نوکيا، سوني اريکسون، آيفون و غيره که از مجاري غيرقانوني روانه بازار تلفن همراه مي شود به سفارش چين ساخته مي شود و اين گوشي هاي نيز از کيفيت نمونه هاي اصلي برخوردار نيستند.
اليکايي با اشاره به عدم نظارت بر بازار تلفن همراه گفت: متاسفانه تا کنون نظارت و برخوردي بر اين مبني در بازار تلفن همراه صورت نگرفته شده و به موجب همين امر نيز تنها  شرکت هاي واردکننده هستند که متضرر اصلي در اين بازار پرمصرف مي شوند.
وي با اشاره به بالا بودن ميزان تعرفه واردات گوشي تلفن همراه خاطر نشان کرد: تعرفه 25 درصدي واردات گوشي تلفن همراه تنها به نفع قاچاقچيان است چرا که تا کنون توانسته اند با گسترش فعاليت در اين زمينه بيش از 90 درصد از سهم بازار را به کالاهاي غيرقانوني اختصاص دهند.
اليکايي معتقد است كه اکثر شرکت‌هاي واردکننده گوشي تلفن همراه نيز تنها به صورت محدودي گوشي روانه بازار مي‌کنند.
شرکت  نامداران ارتباطات همراه هم اکنون به واردات لوازم جانبي گوشي تلفن همراه در سطح بازار تلفن همراه مي‌پردازد.
129/20