فناوران:

” نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتالي در مهر ماه سال جاري برگزار مي شود “

روزنامه فناوران خبر برگزاري نمايشگاه بين المللي رسانه هاي ديجيتالي در مهر ماه سال جاري را منتشر کرد .

نمايشگاه بين‌المللي رسانه‌هاي ديجيتالي مهرماه امسال برگزار مي‌شود
رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال از حمايت از نرم افزارهايي که پتانسيل صادراتي دارند خبر داد.
ستاد خبري دومين نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال استان کرمانشاه – عيسي زارع پور در حاشيه بازديد از نمايشگاه در گفت و گو با خبرنگاران با تاكيد بر ضرورت حمايت از توليد کنندگان نرم افزارهاي رايانه‌اي گفت: هشت درصد جايزه صادراتي براي صادرکنندگان نرم افزارهاي رايانه‌اي در نظر گرفته شده که دومين جايزه صادراتي در کشور محسوب مي‌شود.
وي افزود: از نرم افزارهاي فرهنگي که پتانسيل صادراتي دارند حمايت و به آنان تسهيلات پرداخت خواهد شد. وي با بيان اينکه سالانه هزار عنوان نرم‌افزار در موضوعات مختلف در کشور توليد مي‌شود، گفت: تاکنون هشت هزار عنوان نرم‌افزار توليد شده و 500 شرکت توليدي در داخل کشور شناسايي شده است.
زارع پور با تاکيد بر توجه به قانون کپي رايت در کشور گفت: از سال 86 قانون حمايت از حقوق پديد آورندگان نرم افزارهاي رايانه‌اي به تصويب رسيد که به موجب آن تکثير بدون مجوز وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ممنوع شد.
رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال استان کرمانشاه با مثبت ارزيابي کردن برگزاري نمايشگاه در استان‌ها گفت: برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي توليد کننده‌ها را هدايت مي‌کند تا با شناسايي مخاطب محصولاتشان را توليد و به بازار عرضه کنند.
زارع پور ادامه داد: فرهنگسازي و آشنا کردن احاد مردم و مسوولان با ابعاد و چالش‌هاي پيش روي اين فضاي جديد فرهنگي و استفاده صحيح از آن يکي از مهم‌ترين اهداف برپايي نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال است.
وي افزود: توليد کنندگان نرم افزارها و موسسات فرهنگي با ورود به اين عرصه مي‌توانند ضمن اشتغال زايي، فرهنگ غني ايراني اسلامي را نيز بسط و گسترش دهند.  عضو شوراي عالي فناوري اطلاعات کشور ايجاد فضايي براي حمايت از شرکت‌ها و موسسات توليد بازي‌هاي رايانه‌اي و ايجاد محيطي براي همدلي بين توليد کنندگان و فضاي جشنواره‌اي را از ديگر آثار برگزاري نمايشگاه‌هاي رسانه‌هاي ديجيتال برشمرد.
زارع پور تاکيد کرد: برپايي نمايشگاه رسانه‌هاي ديجيتال نقطه شروعي براي ماندگار شدن اين حرکت در استان هاست.
وي با انتقاد از نبود اطلاع‌رساني مناسب در حوزه توليد نرم‌افزار گفت: بسياري از محصولات و نرم افزارهاي رايانه‌اي هنوز به مردم معرفي نشده‌اند و اين مساله نياز به يک عزم همگاني دارد که رسانه‌ها نقش کليدي در ساماندهي و حمايت از رسانه‌هاي ديجيتال دارند.
زارع پور در پاسخ به اين سوال که چرا موسسات بومي کمي در اين نمايشگاه استاني حضور دارند، گفت: اين فضاي جديدي است که موسسات به علت ناآشنايي با آن ريسک نمي‌کنند که بايد با برگزاري اين گونه نمايشگاه‌ها در استان‌ها پتانسيل‌هاي بومي رشد کنند.
وي ادامه داد: پتانسيل‌هاي بسياري در دانشگاه‌هاي کرمانشاه داريم اما جاي تاسف دارد که چرا در اين فضا حضور پيدا نکرده‌اند.
رييس مرکز توسعه فناوري اطلاعات و رسانه‌هاي ديجيتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بخش ديگري از سخنان خود از برگزاري نمايشگاه بين‌المللي تهران در مهرماه امسال خبر داد و گفت: اين نمايشگاه شامل بخش‌هايي از قبيل معرفي بهترين اثر مبلغ و مروج ارزش‌هاي اسلامي، ايثار و شهادت، انقلاب و امام، ايران شناسي و خط و زبان فارسي است.
زارع پور گفت: از تمام کشورهاي اسلامي براي حضور در اين نمايشگاه دعوت شده که پيش‌بيني مي‌شود بين 20 تا 30 کشور حضور
 پيدا کنند. وي تاکيد کرد: فضاي برگزاري نمايشگاه تهران در سال اول برگزاري 20 هزار متر مربع بود اما امسال به 120 هزار متر مربع افزايش پيدا خواهد کرد.