فناوران :

” نگاهي از بلنداي برج ميلاد به شهر الکترونيکي “

روزنامه فناوران در مطلبي با عنوان " نگاهي از بلنداي برج ميلاد به شهر الکترونيکي " به بحث برگزاري دومين همايش شهر الکترونيکي در برج ميلاد اشاره کرد .

نگاهي از بلنداي برج ميلاد به شهر الكترونيكي
دومين همايش شهر الكترونيكي امروز در برج ميلاد آغاز مي‌شود.
فناوران – اين همايش با سخنراني قاليباف، شهردار تهران و احمدي مقدم، فرمانده نيروي انتظامي رسما گشايش مي‌يابد.در همايش شهر الكترونيكي دكتر شهرياري، دبير شوراي عالي اطلاع‌رساني درباره تدوين سند جامع فناوري اطلاعات كشور سخنراني مي‌كند.همچنين سيد ناصر سجادي، قائم مقام شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي به تشريح سامانه هوشمند سوخت مي‌پردازد.برنامه صبح اين همايش دو روزه با سخنراني دكتر سعيد عاملي با موضوع شهر مجازي تهران، رهيافت پيشرفته و عملگرا به  كار خود پايان مي‌دهد.
بعد از افتتاحيه و در بعدازظهر امروز همزمان در چهار سالن A، B و C و اصلي نشست‌هاي تخصصي شهر الكترونيكي و مسايل مهم آن برگزار مي‌شود.
نشست شهرالكترونيكي و اخلاق الكترونيكي با ارايه 6 مقاله و نشست شهر الكترونيكي با ارايه 7 مقاله مرتبط با اين موضوع در سال A برگزار  مي‌شود.
در سالن B شهر الكترونيكي و بانكداري الكترونيكي با ارايه 6 مقاله شهر الكترونيكي و كاربردهاي ICT با ارايه 7 مقاله به بحث و بررسي گذاشته مي‌شود.
در سالن C نيز نشست خدمات عمومي شهر الكترونيكي و نشست زيرساخت‌هاي شهر الكترونيكي با حضور كارشناسان مختلف و با ارايه 13 مقاله برگزار مي‌شود.در همه سالن‌ها نشست اول ساعت 14 تا 15:30 و نشست دوم نيز ساعت 16:20 تا 19 برگزار مي‌شود.
همچنين در نخستين روز اين همايش ميزگرد خدمات الكترونيكي پليس در شهر الكترونيكي به رياست سردار رادان، جانشين فرماندهي ناجا و تعدادي از فرماندهان نيروي انتظامي در حوزه فاوا در سالن اصلي و ساعت 14 تا 15:50 برگزار مي‌شود.همچنين ميزگردهاي اين همايش با برپايي ميزگرد خدمات الكترونيكي در شهر الكترونيكي به رياست سردار رويانيان، رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت نيز از ساعت 16:20 تا 19 ادامه مي‌يابد.
دومين همايش شهر الكترونيكي كه با حمايت شهرداري تهران و جهاد دانشگاهي برگزار مي‌شود، تا فردا (4 خرداد ماه) ادامه دارد