فرمانده نيروي انتظامي:

مراقبت الكترونيكي در مسير تهران- مشهد راه اندازي مي شود

موبنا- فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به استفاده اين نهاد از فناوري هاي اطلاعاتي و ارتباطي در كشور از نصب سيستم الكترونيكي مراقبت جاده اي در مسير تهران- مشهد خبر داد.

به گزارش خبرنگار سازمان خبري موبنا، سرداراسماعيل احمدي مقدم صبح امروز” يکشنبه ” در دومين كنفرانس شهر الكترونيك با بيان اينكه نيروي انتظامي با استفاده از راهبردهاي متكي بر علم و فناوري بر جلوگيري از افزايش كمي و كارآمدسازي نيروي انساني تاكيد دارد اظهار داشت: نيروي انتظامي در سال 70 و در كشور 50ميليون نفري شكل گرفت اما امروز با رشد 5/1برابري درجمعيت و 5/1برابري در استانها و دو برابري در شهرها روبرو هستيم و خدمات آن بين 20 تا 40 برابر افزايش يافته است.
وي افزود: براي آنكه تعداد شهرها راهها بنادر و پايانه ها متناسب با رشد جمعيت افزايش يابد نيازمند سه برابر نيروي انساني نسبت به 18سال گذشته خواهيم بود اما هم اكنون مي بينيم كه اين رقم به 10درصد افزايش يافته و ما همچنان قصد داريم از لحاظ نيروي انساني به نقطه اول در سال 70برگرديم.
سردار احمدي مقدم با تاكيد براينكه نيروي انتظامي در سرعت تحولات جامانده بود ادامه داد: براي جبران عقب ماندگي بايد همپاي تحولات در دنيا گام برداريم و براي تحقق اين امر “الگو بودن” و “الهام بخش بودن” هدف برجسته نيروي انتظامي در چشم انداز توسعه كشور خواهد بود.
وي به توسعه جرايم مجازي و كلاهبرداري هايي تحت عنوان ليزينگ هاي قلابي و شركت هاي هرمي در كشور اشاره و خاطرنشان كرد: زيرساخت هاي فني و ارتباطي ما براي اين تهاجمات آمادگي ندارد.
فرمانده نيروي انتظامي كشور با بيان اينكه تعداد خودروها در كشور روزبروز در حال افزايش است افزود: براي پاسخگويي به اين نياز بايد الگوها در بخش مديريتي و سياست گذاري تغيير يابد.
احمدي مقدم با اعلام ايجاد 500 دفترخدمات الكترونيكي در كشور گفت: اين تعداد تا پايان سال به 600دفتر خدمات الكترونيكي افزايش مي يابد و ديگر هيچ شهري بدون دفاتر خدمات الكترونيكي وجود نخواهد داشت.
به گفته وي از 18ميليون خدمت الكترونيكي در سال 87 به 22ميليون خدمت الكترونيكي در سال 88 خواهد رسيد.
فرمانده نيروي انتظامي با اشاره به صدور و تعويض گواهينامه گذرنامه سوء پيشينه و ديگر خدمات اجرايي كه هم اكنون بر بستر فناوري اطلاعات انجام مي پذيرد خاطرنشان كرد: بزودي گذرنامه ها و گيت هاي فرودگاه ها جمع خواهد شد و براي مردم ويزاي الكترونيكي تا دو سال آينده صادر خواهد شد.
وي با انتقاد از شبكه بانك هاي كشور كه با يكديگر ارتباط ندارند گفت:هم افزايي و اتصالات شبكه بانكي كشور مي تواند در جهت جلوگيري از تخلفات و جرايم اين حوزه و حركت به سمت تجارت الكترونيكي موثر واقع شود.
احمدي مقدم با تاكيد بر اينكه كاهش ترافيك و كاهش سفر با استفاده از خدمات الكترونيكي ممكن خواهد بود ادامه داد: مراقبت الكترونيكي بايد سرعت داده شود و ظرفيت معابر و سرعت خودروها در بزرگراهها تنظيم خواهد شد.
به گفته وي در عقب مانده ترين كشورهاي دنيا نير سيستم هاي دستي جمع اوري شده و به سمت سيستم هاي الكترونيكي تغيير يافته است.
فرمانده نيروي انتظامي با بيان اينكه در برنامه پنجم توسعه 150تا 200ميليارد تومان سالانه براي نيروي انتظامي هزينه ديده شده است خاطرنشان كرد: با اين هزينه درنظر داريم از هزينه نيروي انساني كاسته و سيستم هاي الكترونيكي را گسترش دهيم.
128/20