فناوران:

” تدوين طرح جامع ICT در اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان “

روزنامه فناوران خبري را در خصوص تدوين طرح جامع ICT در اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانش آموزان منتشر کرد .

تدوين طرح جامع ICT در اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان
كارشناس فناوري اطلاعات اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان از تدوين يك طرح جامع فناوري اطلاعات در اين انجمن خبر داد.
فناوران – هادي سقاي حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار ما با اعلام اين مطلب گفت: انجمن‌هاي اسلامي دانش‌آموزان قصد دارد تمام سايت‌هاي خود كه شامل 7 سايت اينترنتي، سايت پيام كوتاه و سرويس تلفن گويا مي‌شود، در يك طرح IT طراحي كند تا ظرف 3 سال آينده بتوانيم يك اتحاديه مجازي داشته باشيم.
سقاي حسيني افزود: در اين صورت تمام ارتباط‌ها ميان دانش‌آموزان سريع‌تر و به صورت الكترونيكي انجام مي‌شود و زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي در وب بيش‌تر ايجاد مي‌شود.وي با بيان اينكه يكي از مهم‌ترين اهداف اين انجمن توزيع دانش‌ در شبكه است، گفت: زماني كه اين سامانه‌هاي اينترنتي تعريف شوند، دانش‌آموزان به راحتي مي‌توانند دانش و ايده‌هاي جديد خود را به اشتراك بگذارند.
سقاي حسيني افزود: يكي از شعارهاي انجمن اسلامي دانش‌آموزي نهضت نرم‌افزاري است، در همين راستا اين انجمن تلاش دارد با ايجاد فضايي مجازي ميان دانش‌آموزان ارتباط ميان آنها را قوي‌تر كند.
اين كارشناس IT اجراي اتوماسيون تحت وب را يكي از فعاليت‌هاي اين انجمن عنوان كرد و گفت: به اين ترتيب دانش‌آموزان از طريق اينترنت در حالتي رسمي‌تر به نامه‌نگاري با ما مي‌پردازند و مي‌توانند به سرعت پاسخ خود را دريافت كنند.سقاي حسيني با بيان اينكه انجمن اسلامي دانش‌آموزي در فاز ارتباطات داراي چندين سامانه پيام كوتاه ميان دانش‌آموزان و مجموعه است، گفت: در مجموع 500 دانش‌آموز دختر و پسر از اين سامانه استفاده مي‌كنند و خوشبختانه تا به حال با استقبال خوبي از سوي دانش‌آموزان مواجه بوده‌ايم.
وي افزود: ايجاد درگاه وب همكلاسي آسماني، پايگاه‌هاي اطلاعاتي به نشاني Zafar.ir، Uics.ir، Ayandehsaz.ir از ديگر خدمات الكترونيكي اين انجمن است.