دنياي اقتصاد :

” بهره برداري از 350 طرح مخابراتي در فارس “

روزنامه دنياي اقتصاد در خبري به بهره برداري 350 طرح مخابراتي در فارس اشاره کرد.

350 طرح مخابراتي در فارس به بهره‌برداري رسيد
شيراز – خبرنگار دنياي اقتصاد: مديرعامل شرکت مخابرات استان فارس از افتتاح و بهره‌برداري از 350 طرح مخابراتي در سطح استان فارس به مناسبت هفته ارتباطات خبر داد.
چنگيز اميري ارزش ريالي اين طرح‌ها را 302ميليارد ريال اعلام کرد و افزود: اين طرح‌ها شامل مراکز تلفن پرظرفيت و کم‌ظرفيت، سيستم ارتباط بين شهري و بين‌المللي، افزايش ظرفيت ايستگاه‌هاي تلفن همراه، ارتباط رساني به روستاها و توسعه شبکه فيبر نوري است.
وي يادآور شد: طي يکسال گذشته يکهزار و 290 طرح مخابراتي به ارزش 761ميليارد ريال در استان به بهره‌برداري رسيده است که اغلب آن نيز در مناطق محروم قرار داشته است.
مديرعامل مخابرات استان فارس در ادامه با اشاره به شاخص‌هاي موجود براي ارزيابي عملکرد مخابرات استان فارس نيز بيان کرد: 30 شاخصه مهم براي ارزيابي عملکرد شرکت مخابرات در نظر گرفته شد که برخي از آنها شامل شماره تلفن ثابت منصوبه، ضريب نفود تلفن شهري، تلفن همراه و… است.
اميري اظهار كرد: در حوزه ضريب نفوذ تلفن همراه در سطح کشور، استان فارس مقام برتر را به خود اختصاص داده و در خصوص پوشش تلفن همراه در جاده‌ها نيز با پوشش بيش از 90درصد از محورها شرايط مناسبي را در اين خصوص داريم.
وي در ادامه از ورود 150هزار پورت اينترنت پرسرعت در آينده‌اي نزديک خبر داد و افزود: هزينه اين امر 12ميليارد تومان بوده که اجراي اين طرح مربوط به تحقق فاز اول مصوبه راه‌اندازي 500هزار پورت در سطح استان فارس است.
مديرعامل شرکت مخابرات استان فارس همچنين در خصوص روند پيشرفت مصوبات سفرهاي دولت به استان فارس نيز بيان کرد: شرکت مخابرات تمام مصوبات سفر دور اول را در مدت کوتاهي انجام داده و به همين دليل در دور دوم سفر فقط پوشش 10درصد باقيمانده حوزه تلفن همراه جاده‌اي، واگذاري 60هزار تلفن ثابت در صورت داشتن متقاضي و… مطرح شده است.