معرفي گوشي مدل 8800 Gold Arte نوکيا

موبنا- گوشي 8800 Gold Arte نوکيا که از ماه دسامبر سال 2008 وارد بازار تلفن همراه شده، در ابعاد 109 در 6/14 در 6/45 ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار سازمان خبري موبنا، اين گوشي 150 گرمي که در تک رنگ طلايي ساخته شده است.در زمان بسته بودن درب کشويي  اين گوشي  نوکيا، صفحه کليد آن زير يک پوشش چرمي سفيد رنگ پنهان مي شود.
 با دو بار ضربه زدن روي صفحه نمايش يک ساعت ديجيتال يا آنالوگ روي صفحه ظاهر مي شود که اين روش ساده اي براي چک کردن زمان بدون نياز به باز کردن قفل صفحه کليد است .
کليد روشن و خاموش که از آن براي سوئيچ بين پروفايل هاي زنگ نيز استفاده مي شود در بالاي گوشي قرار دارد.لنز دوربين سه مگاپيکسل با کانون اتوماتيک در قاب پشت گوشي مشاهده مي شود که دوربين اين گوشي فاقد فلش است.درب باتري با فشار دادن دکمه مربوطه در دو طرف گوشي و کشيدن آن به طرف پايين باز مي شود. توان باتري مدل فوق يک هزار ميلي آمپر  است که در حالت Stand by حداکثر 300 ساعت و در مکالمه مداوم تا سه ساعت دوام مي آورد .
گوشي 8800 Gold Arte نوکيا به يک صفحه نمايش دو اينچ OLED با وضوح QVGA مجهز است که 16ميليون رنگ را نشان مي دهد .
صفحه نمايش هاي OLED کنتراست و روشنايي بهتري دارند. خوانايي اين صفحه نمايش زير نور مستقيم خورشيد ضعيف است و استفاده از گوشي را مشکل مي کند.
نرم افزار پخش موسيقي در اين گوشي مانند ساير گوشي هاي سري 40 است.اين برنامه با فرمت هاي MP3 ، MIDI ، AAC ،+AAC و WMA سازگار است .
نرم افزار پخش موسيقي آهنگ ها را براساس خواننده ، آلبوم و نوع تفکيک مي کند . حافظه داخلي گوشي چهار گيگابايت است که از مزاياي آن نسبت به ساير گوشي هاي سري Arte محسوب مي شود.گوشي 8800 Gold Arte نوکيا به بک دوربين سه مگاپيکسل با کانون اتوماتيک مجهز است.
 تنظيمات دوربين مانند ساير گوشي هاي سري 40 محدود است اگر چه استفاده از آن آسان مي باشد . دوربين فاقد فلش است که در شرايط کم بودن نور عکس ها غير قابل استفاده مي باشند .
گوشي 8800 Gold Arte  نوکيا که هم اکنون در بازار تلفن همراه کشور عرضه مي شود با گارانتي رسمي نوکيا با قيمت يک ميليون و 400 هزار تومان در سطح بازار تلفن همراه به فروش مي رسد.
129/20