نت بوک جوان پسند دل در راه بازار

موبنا- شرکت دل، بزرگ ترين سازنده کامپيوتر براي مدارس سراسر دنيا، اعلام کرده در حال طراحي نت بوک براي دانش آموزان جوان است.

به گزارش گروه اخبار خارجي “موبنا” به نقل از خبرگزاري فرانسه، به نظر مي رسد اين نت بوک هاي کوچک نه تنها مخصوص افراد جوانتر طراحي و ساخته مي شوند بلکه به درد افراد ميانسال و افرادي که با تجارت و کار و بار سرو کار دارند مي خورد.
اين نت بوک جديد که روز سه شنبه پرده برداري شد Latitude 2100 نام دارد و شبيه لپ تاپ بوده اما ارزان تر، کوچک تر، سبک تر و با قدرت کمتر است.
برخلاف ديگر نت بوک هاي دل Latitude 2100 از رنگ هاي روشن و کائوچوي ساخته شده است.همانطور که در بالا اشاره شد اين نت بوک ها بيشتر براي کاربران جوان طراحي شده که سر کلاس درس به اينترنت وصل شوند.
گفته مي شود اين نت بوک داراي صفحه نمايش 10 اينچي است و از سيستم عامل ويندوز ويستا يا XP پشتيباني مي کند.
قيمتي که دل براي اين نت بوک در نظر گرفته 396 دلار است و پيش بيني مي کند که اين نت بوک را در بازارهاي در حال توسعه به فروش برساند اما انتظار مي رود که به قيمت اين نت بوک ها تا100 دلار کاهش يابد.
شرکت دل هنوز برنامه خود براي فروش اين نت بوک ها به مدارس را اعلام نکرده اما پيش بيني مي کند که درآمدي بالغ بر 14 ميليارد دلار به دست بياورد.
135/20