جهان صنعت :

” وعده ديگري از همراه اول ! “

روزنامه جهان صنعت در مطلبي با عنوان " وعده ديگري از همراه اول ! " به بررسي وعده همراه اول براي رفع اختلالات و بهبود شبکه تلفن همراه تا اواخر ارديبهشت پرداخته است .

وعده ديگري از همراه اول!  
برخلاف وعده‌هاي اخير شركت ارتباطات سيار مبني بر بهبود وضعيت شبكه تلفن‌همراه و سهولت در آنتن‌دهي و ارسال پيام كوتاه، ارديبهشت‌ماه نيز روز‌هاي پاياني خود را سپري مي‌كند و متاسفانه خبري از بهبود شبكه نيست.
به گزارش جهان صنعت،در حال حاضر شاهد نارضايتي روز افزون مشتركين همراه اول هستيم و در اكثر ايستگاه‌هاي مترو، خطوط تلفن‌همراه فاقد آنتن‌دهي مي‌شود به طوري كه تا پيش از اين شركت ارتباطات سيار وعده‌اي مبني بر ارتقاي شبكه و بهبود آن را تا پايان ارديبهشت‌ماه داده بود ولي گويا مشتركين دايمي و اعتباريMCI    از اين وضعيت گلايه‌مندند.همچنين صدوقي اظهار كرد: هم‌اكنون در حال ارتقاي شبكه تلفن‌همراه از 2/5 به 2/75 هستيم.وي افزود: با اتمام ارتقاي شبكه، امكان ارايه خدمات ارزش افزوده از جمله ارايه سرويسGPRS    با سرعت 100 كيلوبيت بر ثانيه فراهم خواهد شد.وي خاطرنشان كرد: با برنامه‌ريزي‌هاي صورت گرفته، تلاش مي‌كنيم اين امكان تا پايان شهريورماه در تهران و تا پايان سال‌جاري در مراكز استان‌ها، عملياتي شود. مديرعامل شركت ارتباطات سيار در خصوص توسعهGPRS    گفت: امكان ارايه اين سرويس در سه استان تهران، گيلان و مازندران به طور كامل فراهم شده و همچنين مراكز ساير استان‌ها و مناطق آزاد از جمله قشم و كيش نيز از اين سرويس بهره‌مند شده‌اند اين امكان در مابقي شهرهاي كشور نيز تا پايان سال فراهم خواهد شد.وي ادامه داد: به واسطه تكميل اين پروژه، امكان فعال شدن سرويسGPRS    در تمامي شهرهاي كشور فراهم مي‌شود. وحيد صدوقي در خصوص آخرين وضعيت شبكه ارتباطات سيار نيز تصريح كرد: در حال حاضر تعداد مشتركان ارتباطات سيار به 31 ميليون و 400 هزار نفر رسيده كه از اين تعداد16 ميليون و 400 هزار نفر از سيم‌كارت دايمي و مابقي از سيم‌كارت اعتباري استفاده مي‌كنند.