سرعت اينترنت بر روي تلفن همراه اول افزايش مي يابد

خبرنگاران جوان - به گفته ي مديرعامل شرکت ارتباطات سيار با بهينه سازي شبکه همراه اول و ارائه خدمات ارزش افزوده به مشتريان تا پايان شهريور ماه اينترنت بر روي تلفن همراه با سرعت صد کيلو بايت بر ثانيه ارائه مي شود.

وحيد صدوقي در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران گفت: بهينه سازي شبکه همراه اول در مراحل نهايي است و کار به صورت فشرده در حال انجام است و اميدواريم هرچه سريعتر بهينه سازي انجام شود.
مديرعامل شرکت ارتباطات سيار ادامه داد: تلاش مي کنيم تا پايان شهريور ماه سال جاري بتوانيم اينترنت بر روي تلفن همراه را براي سيم کارت هاي دائمي و اعتباري همراه اول به سرعت صد کيلوبايت بر ساعت ابتدا در شهر تهران و تا پايان سال در تمام استان ها ارائه کنيم.
وي افزود: سرويس اينترنت بر روي تلفن همراه هم اکنون در سه استان تهران، گيلان و مازندران به طور کامل فراهم شده و در تمامي مراکز استان ها و جزاير قشم و کيش نيز استفاده از اين سرويس مهيا شده و تا پايان سال جاري تمامي هموطنان در سراسر کشور مي توانند از سرويس فوق بهره مند شوند.
صدوقي تصريح کرد: همچنين با افزايش تعداد سايت هاي تقويت امواج تلفن همراه در سطح کشور به 17 هزار و 300 عدد، بيش از 37 هزار کيلومتر از جاده هاي اصلي و فرعي تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار گرفته است.
وي خاطرنشان کرد: در حال حاضر رومينگ ارتباط سيار در مناطق روستايي براي 11 استان برقرار شده و 35 هزار روستا از شبکه ارتباطات سيار بهره مند شده اند.