احتمال افزایش نرخ تلفن ثابت تا پایان هفته

احتمال رونمایی از تعرفه‌های جدید ثابت یا به‌عبارتی گران شدن هزینه ارتباطات تلفنی تا پایان هفته جاری قوت گرفت.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات و ارتباطات خبرگزاری تسنیم، مخابرات همواره معتقد بوده و هست که ایران پایین‌ترین تعرفه را در بخش تلفن ثابت به‌نسبت تمامی کشورهای دنیا دارد و از این جهت مسئولان باید به فکر راه چاره‌ای برای بیرون رفتن از این وضعیت جهت توسعه هرچه بیشتر در نقاط کمتر توسعه یافته باشند.

با توجه به اینکه چنین دیدگاهی سال‌هاست در مخابرات حاکم شده اما با این حال طرح‌های اجباری نظیر همکدسازی تلفن‌های ثابت نیز به آن ابلاغ شد که در نتیجه بر هزینه‌ها و کاهش درآمدزایی آن افزود. با این حال دولت سال گذشته تغییری در رنج آبونمان برای نقاط همکد شده ایجاد کرد اما ظاهراً باز هم جوابگوی کاهش درآمدهای این شرکت نبوده است تا جایی که وزیر ارتباطات به‌صورت شفاهی مژده افزایش تعرفه‌های تلفن را به مخابراتی‌ها داد.

مسئولان مخابرات که معتقدند هزینه هر خط تلفن ثابت به سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی آن، یک به 10 است با چراغ سبز وزیر ارتباطات، پیشنهادات خود برای افزایش تعرفه تلفن ثابت را به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ارائه دادند و منتظر جمع‌بندی این کمیسیون هستند.

کاظم ابراهیمی صدرآبادی مدیر عامل سابق مخابرات که روز گذشته از سمت خود کنار رفت درباره ارقام پیشنهادی برای افزایش تعرفه‌ها به خبرنگار تسنیم گفت: در ارتباط با ارقام اجازه دهید چیزی نگویم زیرا پیشنهادات ما که مربوط به بندهای مختلف ارتباطی می‌شود، جمعی از پیشنهادات را در بر می‌گیرد.

وی عنوان کرد: اما همین بس که بسیار خوشبین هستیم و امیدواریم با پیگیری‌های انجام شده تعرفه جدید از سوی کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تصویب شود.

او خاطرنشان کرد: شرکت‌های مخابراتی در بخش ثابت دچار زیان سختی شدند و احتمال اینکه از فعالیت موجود باز ایستند، بسیار زیاد است.

ابراهیمی در ارتباط با اینکه پیش از این گفته شده بود، تعرفه‌های جدید مخابرات در زمان گردهمایی سهامداران در قالب مجمع صاحبان سهام ارائه می‌شود، نیز گفت: اگر این‌گونه باشد، مجمع صاحبان سهام مخابرات ایران دهه سوم اردیبهشت ماه برگزار می‌شود.

منبع: تسنیم