وزارت ارتباطات تاکید کرد:

هشدار درباره پیامک‌های دروغین قرعه‌کشی

موبنا - وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: پیامکهایی که با مضامین برنده شدن در قرعه کشی به مشترکان موبایل ارسال می شود هیچ گونه ارتباطی با این وزارتخانه یا سازمانها و شرکتهای زیرمجموعه آن ندارد.

به گزارش موبنا،  وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در مورد پیامک های سودجویانه ای که با مضامین برنده شدن در قرعه کشی ارسال می شوند، به مشترکان تلفن همراه هشدار داد.

محمدرضا فرنقی زاد رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با ابراز نگرانی از افزایش برخی پیامک ها که با اهداف سودجویانه به مشترکان تلفن همراه ارسال می شوند، از مشترکان موبایل خواست مراقب پیامک های سودجویانه ای که با مضمون طرح تشویقی و استفاده بهینه از تلفن همراه به مشترکان ارسال شده اند، باشند.

وی با تاکید براینکه این پیامک ها با اهداف سودجویانه و فرصت طلبانه ارسال شده و کلاهبرداری محض است ادامه داد: برخی از مشترکان تلفن همراه پیامک هایی با محتواهایی همچون “مشترک گرامی شما برنده جایزه نقدی شده اید” دریافت کرده اند که هیچ گونه ارتباطی با وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات یا سازمانها و شرکتهای زیرمجموعه آن ندارد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت ارتباطات با بیان اینکه در حال حاضر اپراتورهای تلفن همراه نیز در حال پیگیری و رسیدگی به کلاهبرداری های انجام شده از طریق پیامک هستند، هشدار داد: مشترکان نباید تحت تأثیر چنین پیامک هایی شماره حساب یا رمز کارت های اعتباری خود را در اختیار دیگران قرار دهند.

2 thoughts on “هشدار درباره پیامک‌های دروغین قرعه‌کشی

  1. محمد

    وزارت ارتباطات باید خودش کاری کنه که این تخلفها صورت نگیره
    همه مردم که اینو نمی دونن و معمولا همون ها هم گرفتار می شن

امکان نظردهی غیرفعال شده است.