جولان میوه‌های خارجی گران‌قیمت در بازار

رئیس اتحادیه میوه و سبزی با بیان اینکه واردات میوه همچنان ممنوع است، از حضور میوه‌های خارجی از جمله پرتقال مصری، انگور شیلیایی، گلابی چینی و غیره با قیمت‌های بالا در بازار خبر داد.

سید حسین مهاجران در گفتگو با مهر از جولان میوه‌های خارجی گران‌قیمت در بازار خبر داد و اظهارداشت: در حال حاضر قیمت پرتقال مصری و ترکیه‌ای وارداتی 6500 تومان، انگور شیلیایی 33 هزارتومان، گلابی چینی 13 هزارتومان، هلو ترکیه‌ای 24 هزار تومان، شبرنگ ترکیه‌ای 22 هزارتومان و لیموترش ترکیه‌ای 11 هزار تومان است.

وی با بیان اینکه واردات میوه‌های مذکور ممنوع است و ورودشان به صورت قاچاق انجام می‌شود، افزود: تمرهندی، زنجبیل، نارگیل، آناناس و موز از دیگر محصولات وارداتی هستند.

مهاجران از افزایش قیمت هندوانه در بازار به دلیل صادرات آن خبر داد و گفت: روزانه 100 کامیون هندوانه به مقاصد کویت، افغانستان، عراق، ترکیه و اروپا از کشور خارج می‌شود.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی همچنین از کاهش مجدد قیمت گوجه سبز خبر داد و اضافه کرد: قیمت این میوه از حدود 4 هزار تا 15 هزار تومان است، ضمن اینکه طی روزهای آینده بازهم با کاهش قیمت آن مواجه خواهیم بود.

مهاجران با بیان اینکه چغاله کرج نیز حدودا تا 4 روز دیگر وارد بازار می‌شود، افزود: با ورود چغاله کرج به بازار فصل این میوه تمام می‌شود و در حال حاضر قیمت نوع مرغوب آن بین 14 تا 15 هزار تومان است.

وی، قیمت موز را 5000 تومان اعلام و اضافه کرد: هم اکنون قیمت طالبی و ملون از 2000 تا 3000 تومان، هندوانه از 800 تا 1600 تومان، سیب قرمز 4000 تومان و سیب زرد از 5000 تا 1000 تومان است.