گزارش دستاوردهای اچ تی سی در سه ماهه نخست سال 2015

موبنا- شرکت اچ‌تی‌سی، پیشرو جهانی در عرصه طراحی و نوآوری تلفن همراه، ترازنامه مالی خود در سه ماهه اول سال مالی منتهی به 31 مارس 2015 را اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار موبنا، درآمد سه ماهه ۴۱.۵ میلیارد دلار،  25 درصد رشد نسبت به سال گذشته ، حاشیه سود خالص سه ماهه پس از کسر مالیات ۰.۳۶میلیارد دلار، معادل ۰.۴۳ دلار به ازای هر سهم و حاشیه سود ناخالص  نوزده و هفت دهم درصد و حاشیه سود عملیاتی پنج صدم درصد است.
اچ‌تی‌سی در حالی وارد دوره پرسود دیگری برای سه ماهه نخست 2015 شد که نسبت به دوره مشابه سال قبل با افزایش 25 درصدی درآمد یعنی ۴۱.۵ دلار، روبرو بوده است.
سود به ازای هر سم نیز شاهد جهش نسبت به سه ماهه نخست سال ۲۰۱۴ بوده و به ۰.۴۳ دلار به ازای هر سهم رسیده است.
سبد محصولات مختلف و متنوع برای بازارهای مختلف و فعالیت های بازاریابی هدفمند اچ‌تی‌سی را قادر ساخت تا به رشد خود در سه ماهه اول سال 2015 ادامه داده و قلمرو بازار محصولات خود را گسترش دهد.
ایالات متحده شاهد قوی ترین رشد محصولات اچ‌تی‌سی از سال 2011 بوده، در حالیکه بازارهای اروپا و خاورمیانه شاهد شتاب مستمر خانواده پرچمدار  اچ‌تی‌سی وان و خانواده اچ‌تی‌سی دیزایر بوده اند.
از برجسته ترین دستاوردها در آسیا می توان به بدست آوردن سهم بازار در تایوان با نفوذ عالی در بخش گوشی های میان قیمت، در کنار شتاب مستمر در بخش گوشی های رده بالا و همچنین رسیدن به موفقیت در بازار هدف در هند اشاره کرد.
گوشی پرچمدار اچ‌تی‌سی، HTC One M9، در کنگره جهانی موبایل رونمایی و با تحسین فراوان و حمایت توزیع کننده ها روبرو شد، در حالیکه HTC One M9+ با صفحه نمایشی بزرگتر پا به بازارهای نوظهور معینی در اوایل آوریل گذاشت.
همچنین، کنگره جهانی موبایل برای اچ‌تی‌سی محلی بود که با اولین ردیاب سلامت اندام بسیار کارآمد خود، HTC Grip™ ، شاهد اولین تاخت و تاز خود به سمت بازار سلامت و تناسب اندام باشد، و این نخستین محصول از همکاری ما با Under Armour ،برند پیشتاز ورزشی، با هدف قدرتمندسازی ورزشکاران و ارائه یک شیوه زندگی سالم بود.
بعلاوه، اچ‌تی‌سی همکاری خود با Valve در توسعه پیشرفته ترین و همه جانبه ترین پلت فرم واقعیت مجازی، HTC Vive™، را اعلام کرد که با استقبال بی‌نظیری در نمایشگاه روبرو شد و جوایز و افتخارات زیادی را از آن خود کرد. Grip و Vive نماینده گام¬های بعدی اچ‌تی‌سی در ایجاد تنوع در فضای سبک زندگی متصل محسوب می¬شوند، استراتژی ای که اهرم نقاط قوت اچ‌تی‌سی در یکپارچه سازی طراحی بی نقص و تکنولوژی به منظور فراهم کردن دسترسی مشتریان اچ‌تی‌سی به حوزه محصولات جدید و مسیر درآمدی تازه به حساب می¬آید.
برای به رسمیت شناختن اهمیت استراتژیک دستگاه های هوشمند متصل در آینده اچ‌تی‌سی، هیأت مدیره اچ‌تی‌سی تصمیم گرفت تا در مدیریت شرکت تا پایان سه ماهه اول 2015 تغییراتی ایجاد کند و در این راستا Cher Wang، رئیس هیأت مدیره و یکی از مؤسسان اچ‌تی‌سی  را به سمت مدیر عامل اجرایی منصوب کرد.
دورنمای اچ تی سی در سه ماهه دوم شامل درآمد اچ تی سی در سه ماه دوم بین ۴۶ میلیارد دلار تا ۵۱ میلیارد دلار ی با حاشیه سود ناخالص بین 23 تا 23.5 درصد تخمین زده می شود.
129/