1396101608530656212973934

تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن می‌رسد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال با تامین به موقع کنجاله سویا به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

خبار بازار ایران – آقای حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۴۵ تا ۴۶ هزارتومان است که با نرخ مصوب ۲ هزارتومان اختلاف دارد. 

به گفته او، با توجه به کمبود کنجاله سویا با نرخ مصوب، چالش هایی برهی تولید ایجاد شده به طوریکه میزان تولید نسبت به ماه قبل در بازار کاهش یافته است.

کاشانی نرخ مصوب هرکیلو کنجاله سویا را ۱۹ هزار و ۵۰۰ تا ۲۰ هزارتومان اعلام کرد و افزود: این در حالی است که با نرخ ۳۷ تا ۳۸ هزارتومان در بازار آزاد عرضه می شود.

این مقام مسئول تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۲۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با توجه به نیاز بازار و کاهش تولید نسبت به ماه قبل روزانه ۱۰۰ تن از این مازاد بر نیاز کشور است.

او درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار پنج ماهه گمرک، ۷۰ هزارتن تخم مرع صادر شده است و اکنون هم مجوز صادرات داده نمی شود.

کاشانی نرخ منطقی هر عدد تخم مرغ برای مصرف کننده را ۳ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام کرد و افزود: عرضه با نرخ های بالاتر گرانفروشی است.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال با تامین کنجاله سویا با نرخ مصوب به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان