16594344 831

قیمت خودرو چه تغییراتی کرد؟

قيمت خودرو ديروز نيز با نوساناتي همراه شد. با توجه به نوسانات نرخ دلار، قيمت برخي از خودروها ديروز با کاهش مواجه شد و قيمت خودرو روز گذشته، با تغييراتي همراه شد به طوري که بررسي‌ها نشان مي‌دهد در روزهاي گذشته قيمت خودرو همچنان با نوساناتي همراه بوده است.

اخبار بازار ایران – اما بازار شب عيد خودرو در کشور رونق گرفته و خريد و فروش‌ها افزايش يافته است. پرايد 111 که هفته‌هاي گذشته کانال‌شکني کرد و وارد بازه 300 ميليون توماني شد، امروز شش ميليون تومان گران شد و به 338 ميليون تومان رسيد و پژو 207i که روزها بود با ثبات قيمت همراه شد و قيمت آن در بازار تغييري نکرد، امروز 11 ميليون تومان گران شد و به 705 ميليون تومان رسيد و قيمت دنا پلاس هم ديروز با افزايش 16 ميليون توماني نسبت به روز گذشته، در نرخ 838 ميليون تومان عرضه شد همچنين پژو پارس سال، مدل 1400 که در روزهاي گذشته جهش قيمتي زيادي را تجربه کرد، امروز 10 ميليون تومان گران شد و به نرخ 556 ميليون تومان در بازار خودرو کشور رسيد. پژو 206 تيپ 5 که يکي از پرطرفدارهاي بازار خودروهاي داخلي است، ديروز چهار ميليون تومان کاهش قيمت را تجربه و نرخ 600 ميليون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد که در اين ميان، خودروهاي خارجي و مونتاژي بازار خودرو ديروز چه قيمتي را در کارنامه خود ثبت کردند؟ لاماري که يکي از خودروهاي تازه‌وارد بازار کشور است، ديروز رکورد جديدي را ثبت کرد و با پنج ميليون تومان کاهش قيمت نسبت به ديروز، به دو ميليارد و 410 ميليون تومان رسيد و ديگنيتي نيز روزهاي گذشته وارد کانال دو ميليارد توماني شد با افزايش 45 ميليون توماني نسبت به روز گذشته، قيمت دو ميليارد و 187 ميليون تومان را در کارنامه خود ثبت کرد. به گزارش تجارت‌نيوز، کيا اپتيما هيبريدي مدل 1397 هم امروز پنج ميلياردي شد. اين خودرو با 190 ميليون تومان افزايش قيمت همراه بود و به پنج ميليارد و 60 ميليون تومان رسيد و‌ام وي‌ام X22 pro نيز روز چهارشنبه، در بازار آزاد وارد کانال بالاتر شد و به قيمت يک ميليارد و 55 ميليون تومان رسيد.

پيش‌بيني قيمت خودرو در روزهاي آينده

کاظم محمدي نيک‌خواه، کارشناس صنعت خودرو گفت: در روزهاي گذشته قيمت خودرو به دليل نوسانات ارزي با کاهش جزئي همراه شد و گفته مي‌شود که قرار است عرضه خودرو به بازار افزايش پيدا کند، اما اين اتفاق قيمت خودرو را کاهش نخواهد داد و تنها سرمايه‌هاي سرگردان را روانه بازار خودرو خواهد کرد.

 منبع: آرمان