آرزوهایم چراغی شدند تا به ثروت برسم

آرزوهایم مرا در رسیدن به چیزی که می خواستم همراهی کردند. به دنبال رسیدن به ثروت که آرزوی قلبی من بود حرکت کردم و در این مسیر به شغل تجارت برخورد کردم و باورداشتم ثروت در این شغل است بنابراین بدون ذره ای تردید در این راه وارد شدم و توانستم در مدت زمانی بسیارکم از طریق تجارت پسته به ثروت رسیدم و آرزوهایم را محقق کردم.

قیمت پسته خندان

در ابتدا باید اشاره کنیم که قیمت پسته خندان اکبری از ارقام درجه یک و صادراتی این محصول است که قیمت فروش آن نیز در بازار گرانتر از دیگر انواع این محصولات می باشد.

شکل دانه کشیده و باریک، رنگ پوسته کرمی و کم رنگ، مغز کاملاً رشید و باریک همراه با رنگ سبز پررنگ و ارغوانی برخی از ویژگیهای ظاهری پسته اکبری درجه یک هستند.

درصد خندان بودن پسته بر اساس درجه کیفی آنها متغیر است، به این معنی که در برخی از مواقع پسته اکبری حدود 80 درصد خندان است اما اگر قیمت فروش آن ارزانتر باشد، درصد خندان بودن آن نیز کاهش می یابد.

یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در قیمت هر کیلو پسته اکبری، درصد خندان بودن آن است که معمولاً متناسب با نوع پسته برداشت شده از باغات و نحوه فرآوری آن کاملاً متغیر خواهد بود.

بدون شک نوع خاک، تغذیه درخت پسته، میزان آبدهی و همچنین شرایط جوی محیط به صورت مستقیم در اندازه میوه پسته و خندان بودن آنها موثر است که برخی از باغداران این موارد را نادیده می گیرند که در نهایت کیفیت محصول نهایی کاهش چشمگیری دارد.

01 36

پسته خندان نمکی

پسته خندان نمکی با استفاده از زعفران و گلپر مزه دار می شوند و سپس به بازار عرضه می گردند تا افراد بر اساس میل و ذائقه ای که دارند، اقدام به خرید نمایند.

پسته خندان نمکی جز کالاهای صادراتی به شمار می آید و مورد استقبال همگان در کشورهای خارجی واقع شده است همچنین پسته، بهترین گزینه برای سوغات محسوب می شود.

برخی از مناطق در کشور به دلیل برخورداری از آب و هوا و شرایط محیطی مطلوب برای رشد پسته مناسب هستند و به همین علت مرغوب ترین نوع پسته در کرمان، دامغان و رفسنجان برداشت می گردد.

امروزه مزارع فراوانی در متراژهای بزرگ، اقدام به کاشت و بهره برداری از این محصول نموده اند زیرا پسته جز محصولات صادراتی پرسود به شمار می رود.

پسته دارای خاصیت زیادی از جمله درمان کم خونی، تقویت استخوان و تقویت قلب می باشد.

02 33

پسته خندان امروز

پسته خندان امروز یکی از محبوب ترین محصولات بازار است که قیمت امروز آن تاثیر بسزایی در قیمت انواع پسته و به صورت کلی بهای آجیل در کشور دارد.

این پسته در بیشتر استان های مرکزی و غربی ایران از جمله کرمان، یزد، خراسان، فارس، مرکزی، اصفهان و تهران کشت می شود و از این رو بازار گسترده ای در داخل کشور دارد.

پسته خندان ایرانی از کیفیت بالاتری نسبت به دیگر کشورهای جهان برخوردار است و ایران از نظر تولید پسته نیز در صدر کشورهای جهان قرار گرفته است.

حدودا 60 تا 70 درصد پسته صادراتی جهان به کشور ایران تعلق دارد و صادرکنندگان ایرانی هر ساله سودهای بسیار کلانی را از طریق صادرات پسته عاید می شوند.

پسته خندان ایرانی انواع مختلفی دارد، پسته کله قوچی، فندقی، اکبری و احمدآقایی از معروف ترین انواع این پسته اصیل ایرانی هستند.

03 33