فواید پیاز قرمز برای کاهش وزن

پیاز بسیار کم کالری است. 1 فنجان (160 گرم) پیاز خرد شده 64 کیلو کالری انرژی دارد. یک رژیم غذایی کم کالری با افزایش مصرف میوه و سبزیجات در کمک به کاهش وزن موثر است.

1 فنجان پیاز حاوی 3 گرم فیبر است. بنابراین، به وعده های غذایی شما حجیم می شود. در سراسر دنیا فروش پیاز عمده قرمز به دلیل خواص بی نظیری که دارد، انجام می شود.

فیبر چسبناک محلول موجود در پیاز سیری (احساس سیری) را بهبود می بخشد و به شما کمک می کند از دریافت کالری اضافی اجتناب کنید، بنابراین به کاهش وزن کمک می کند. فیبر محلول در پیاز می تواند به فرد کمک کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کند و کالری کمتری مصرف کند که به کاهش وزن کمک بیشتری می کند. پیاز حاوی فلاونوئیدی به نام کوئرستین است که به افزایش متابولیسم و جلوگیری از تجمع چربی معروف است.

 پیاز سرشار از ترکیب گیاهی به نام کوئرستین است. این فلاونوئید دارای خاصیت ضد چاقی است.

19 1

مصرف پیاز خام خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش می دهد

پیاز حاوی ترکیبات آلی گوگرد است. این ترکیبات دلیل این است که پیاز طعم و بوی تند و قوی دارد. ترکیبات آلی گوگرد به کاهش سطح کلسترول در بدن کمک می کند و همچنین ممکن است به شکستن لخته های خون کمک کند و خطر بیماری قلبی و سکته را کاهش دهد. شما باید پیاز را به جای پخته، خام مصرف کنید تا بیشترین ترکیبات گوگردی را از آن دریافت کنید. نا گفته نماند سیر نیز این خاصیت فوق العاده را دارد و به همین علت خرید و فروش عمده سیر رونق بسیاری گرفته است.

پیاز همچنین از چسبیدن پلاکت های خون به یکدیگر جلوگیری می کند که می تواند منجر به لخته شدن و در نهایت حمله قلبی شود. آنها همچنین می توانند از فشار خون بالا جلوگیری کنند و در نتیجه از خطر قلبی جلوگیری کنند.

پیاز همچنین می تواند سطح کلسترول را بهبود بخشد و این در نهایت برای قلب مفید است. فلاونوئیدهای موجود در پیاز قرمز می تواند به سلامت قلب کمک کند. پیاز همچنین سرشار از سولفورهای ارگانوسولفور است که می تواند به پیشگیری از بیماری قلبی کمک کند.

کورستین موجود در پیاز همچنین توانایی مبارزه با بیماری های قلبی را دارد. این خواص آنتی اکسیدانی و ضد التهابی را ارائه می دهد که سلامت قلب را ارتقا می دهد.

20 1

ترویج هضم سالم با مصرف پیاز

فواید گوارشی پیاز را می توان به اینولین، فیبر موجود در سبزیجات نسبت داد. اینولین به عنوان منبع غذایی برای باکتری های مفید روده عمل می کند. مصرف این فیبر به بدن شما کمک می کند تا سطوح خوبی از باکتری های سالم را حفظ کند. با این حال، تیوسولفینات های موجود در پیاز می توانند به این باکتری های مفید آسیب برسانند (زیرا دارای خواص ضد باکتریایی هستند). این خاصیت مهم در سبزیجات دیگر مانند کلم نیز وجود دارد، لیست قیمت روز کلم جهت استفاده روزانه در سایت های مختلف وجود دارد.

فیبر محلول دیگر در پیاز، اولیگو فروکتوز (که زیر گروه اینولین است)، برای پیشگیری و درمان انواع مختلف اسهال یافت شد و مواد شیمیایی گیاهی موجود در پیاز می تواند خطر زخم معده را کاهش دهد.

پری بیوتیک های طبیعی موجود در پیاز نیز می تواند به کاهش یبوست کمک کند، همچنین اعتقاد بر این است که آنها به درمان معده درد و کرم معده کمک می کنند، اگرچه تحقیقات بیشتری لازم است. پیاز عامل ایجاد میگرن و نفخ در برخی افراد شناخته شده است.

21