1401040816270456525602184

تخلیه ۸ فروند کشتی حامل کالاهای اساسی در بندر امام(ره)

هشت فروند کشتی حامل نهاده‌های دامی و غذایی نزدیک به ۴۸۶ هزار تن به طور همزمان در اسکله‌های مجتمع بندری امام خمینی (ره) با بهره‌گیری از تجهیزات پیشرفته و توانمند در حال تخلیه هستند.

اخبار بازار ایران – به گزارش اخبار بازار ایران به نقل از بندر امام خمینی (ره) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان بنادر و دریانوردی،‌ معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان اظهار داشت: 13 میلیون تن انواع کالای اساسی از ابتدای سال جاری تاکنون از کشتی‌های حامل کالای اساسی با اتکاء به آمادگی تجهیزاتی و توان عملیاتی که موجب نیل به نرم تخلیه 80 هزار تن در روز شده است، در این مجتمع بندری تخلیه شده است.

به گفته مهران میدری، با رشد 275 درصدی در مجتمع بندری امام خمینی ماندگاری کامیون‌ها از 15 ساعت به 4 ساعت رسیده است.

وی تصریح کرد: به دنبال اتخاذ تمهیدات لازم و هم‌افزایی در زمینه‌ی تسریع در فرآیند خروج کالاهای اساسی تا‌کنون 12 میلیون تن انواع کالاهای اساسی از این مجتمع بزرگ بندری خارج شده است.

میدری با اشاره به عملکرد 36.5 میلیون تنی منطقه ویژه اقتصادی بندری امام خمینی(ره) در زمینه تخلیه و بارگیری انواع کالاهای نفتی و غیر نفتی از ابتدای سال جاری تاکنون ‌گفت: به دنبال هماهنگی بین‌بخشی در فرآیند حمل کالا با دیگر دستگاه های اجرایی دولت، یک میلیون تن از انباشت کالاهای اساسی در این مجتمع بزرگ بندری کاسته شده است.