رکن اصلی برای تبدیل شدن به یک کارآفرین موفق

همیشه برای رسیدن به موفقیت رکن های زیادی وجود دارد اما رکن اصلی که تمام کارآفرین های موفق رعایت کرده اند انتخاب حوزه ای درست جهت فعالیت است چراکه اگر حوزه کاری مناسب نباشد هرچقدر هم تلاش و کوشش کنید به نتیجه ای نمی رسید و در نهایت با شکست مواجه می شوید، پس در ابتدا باید حوزه ای پرکاربرد مانند بنتونیت را برای فعالیت انتخاب کنید، در ادامه با ما همراه باشید تا به انواع این محصول بپردازیم.

بنتونیت حفاری

باید بدانید که هر نوع بنتونیت مانند بنتونیت حفاری در مصارف مختلف و در صنعتهای مختلفی کاربرد دارد. خریداران باید بدانند که از چه نوع بنتونیت جهت استفاده آن باید خریداری کنند.

به طور مثال برای شما یک نمونه را باز گو می کنیم؛ کاربرد در بنتونیت باریت غیر متورم یا کلسیم دار در فیلتر کردن و تهیه خوراک دام و طیور به کار می رود.

نوع دیگر بنتونیت یعنی سدیم دار یا متورم برای گندوله سازی، گلهای حفاری سازی و غیره کاربردهای زیادی دارد. باید بدانید که دیدگاه بنتونیتها از نظر صنعتی متفاوت است مثلا یک نمونه از آن را می توان بنتونیتهای ارگانوفیل نام برد.

19 4

بنتونیت کشاورزی

هنگامی که بحث مربوط به آهن و فولاد پیش می آید می توانیم به نقش بنتونیت کشاورزی در سنگ آهن سازی اشاره کنیم به این صورت که بنتونیتهای سدیمی با سنگهای آهن خورد می شوند و با استفاده از نیرویی همانند نیروی گریز از مرکز به شکل گلوله های کوچکی مانند دانه های نخود در می آیند که به آن گندله می گویند.

افرادی که در صنایع ساخت و ساز و مهندسی عمران می باشند نیز با بنتونیت در ساختمان سازی به خوبی آشنا می باشند زیرا آنها می دانند که هنگامی بنتونیت با آب مخلوط می شود این ماده دچار تورم می شود و حجم آن بیش تر می گردد و خاصیت آب بندی پیدا می‌کند.

بنابراین از آن برای پایه‌ریزی سدها، حفاریها، تونل سازی، اتصالات پلی اتیلن و غیره استفاده می کنند و همچنین خاصیت پلاستیکی دارد و در سیمان سفید و ملات ساختمانی نیز مورد استفاده قرار می گیرند، به همین دلیل گرانروی آن ها بالاتر می رود.

20 4

بنتونیت ارت

بررسی مزایای استفاده از بنتونیت ارت در صنعت کشاورزی:

 – جلوگیری از ورود آب های آلوده به داخل خاک

 – جذب آب و فلزات سنگین

 – تبادل یونی و همچنین تورم زیاد

استفاده از بنتونیت ها در صنعت کشاورزی می تواند به کیفیت و رشد درختان کمک شایانی کند همچنین برای دفع آفات و باروری خاک ها می توانند بهترین گزینه باشند.

بررسی خواص کلی بنتونیت ها:

نرم بودن، دارای خاصیت چسبندگی، دارای خاصیت پلاستکی و همچنین کلوئیدی، تورم پذیری بالا، قدرت جذب بالا بسیاری از افراد برای اجرای چاه های ارت به جای استفاده از ذغال و نمک از بنتونیت ها استفاده می کنند زیرا بنتونیت ها از کیفیت بالاتر و همچنین قیمت پایین تری به نسبت ذغال ها و نمک ها برخوردار هستند و استفاده از آن ها در اجرای چاه ها می تواند تا حدودی هزینه های مربوط به وسایل و قطعات خورد شده جلوگیری کند زیرا نمک ها به دلیل خاصیت خوردندگی که دارند پس از مدت کمی به الکترود ها آسیب می زنند.

21 4