چه ایده هایی در کارآفرینی موفق می شوند؟

بسیاری از افراد جامعه کار های مختلفی را شروع می کنند و کارآفرینی ایجاد می کنند اما تعداد کمی از آن ها موفق می شوند و مابقی با شکست مواجه می شوند، اگر شما نیز دوست دارید تا در دسته کارآفرین های موفق قرار بگیرید ایده ای ناب را در اختیار شما قرار می دهیم، فعالیت در زمینه خاک بنتونیت می تواند موجب موفقیت شما شود چراکه حوزه ای بسیار پرکاربرد است، در ادامه مقاله با این ماده آشنایی بیشتری پیدا می کنید.

بنتونیت حفاری

بنتونیتها در دو دسته تقسیم بندی می شوند که به آنها بنتونیتهای متورم یا غیر متورم و بنتونیت حفاری گفته می شود که باز نام دیگر آنها سدیم دار یا کلسیم دار می باشد.

به دلیل نرم بودن این نوع محصول و خواصیتی انعطافی که دارد که قابلیت استفاده در خمیری شدن، پلاستیکی شدن، چسبندگی و غیره را دارد.

می توان به تولید زلال کننده آب، پلت کردن خوراک دام، گل حفاری، ماسه ریختگری و غیره اشاره نمود.

در صنایع غذایی در تولید نوشابه حدود 2 درصد از این محصول استفاده می شود. در خرید بنتونیت باید به کات کلیدی بسیار مهم توجه بسیار زیادی داشته باشید.

16 4

بنتونیت ارت

شایان به ذکر است که بدانید بنتونیت ارت از لحاظ ساختاری به خانواده صفحه سیلیکات و گروه اسمکیت شباهت بسیار زیادی دارند ساختار آن ها به گونه ای می باشد که دارای سه لایه با یک لایه آلومینیومی که به صورت هشت ضلعی می باشد.

مجموعه ی ما یکی از بزرگترین مراکز خرید اینترنتی می باشد که بنتونیت های حفاری را استخراج و وارد بازار های هدف می کند. بنتونیت ها از جایگاه بسیار ویژه ای در خوراک دام و طیور برخوردار می باشد و استفاده از آن ها مزایایی در پیش خواهد داشت که عبارتند از:

 1. افزایش میزان چربی شیر دام

 2. بالا بردن

 PH 3. از بین بردن سموم قارچی

4. افزایش هر چه بیشتر کیفیت بستر

 5. افزایش عملکرد گوارش دام و طیور

 6. جذب گاز آمونیاک موجود در محل نگهداری دام و طیور

17 4

بنتونیت کشاورزی

از بنتونیت برای چیزهای مختلفی استفاده می شود از جمله استفاده از بنتونیت کشاورزی در صنعت ریخته گری. همان طور که گفته شد بنتونیت از خاکسترهای کوه های آتشفشانی استخراج می شود و چنانچه اگر در یک محل کوه آتشفشان وجود نداشته باشد می توان بنتونیت را از معدن سنگ استخراج کرد.

بنتونیت یک ماده کاملاً جامد است و می‌ توانید آن را از کوه استخراج کنید بدین صورت که ابتدا آنها را خورد می کنند و سپس با افزودن سودا، هنگامی که فعال شد آن را خارج می سازند.

در صنایعی مانند ریخته گریها نیز از بنتونیت به عنوان اتصال دهنده شن و ماسه استفاده می کنند که طی فرایندی باعث فشردگی و پایداری مناسب آنها می‌ شود در نتیجه کیفیت آن کار را بالا می‌برد همچنین از بنتونیت برای بستر گربه نیز استفاده می کنند.

18 4