با این نوع خاک پول پارو کنید

نوعی از خاک رسی وجود دارد که کاربرد های مختلفی در صنایع دارد و شما می توانید با فعالیت در این زمینه به راحتی پول پارو کنید، اگر با این نوع خاک آشنایی ندارید، مطالعه این مقاله به شما کمک می کند تا آن را بهتر بشناسید.

بنتونیت ارت

لازم است بدانید که انواع مختلف بنتونیت باریت بسته به ویژگی هایی که دارد دارای کاربرد ها و همچنین قیمت های متفاوت می باشند. بنتونیت های متورم یا همان سدیم دار از دسته بنتونیت ارت هستند که برای تهیه ی ماسه برای ریخته گری، فیلتراسیون و همچنین به عنوان یک جاذب برای روغن و گریس استفاده می شوند.

این نوع از بینتونیت ها برای حفاری سیالات، دوغاب دیوار ها و همچنین به عنوان یک بنتونیت برای چاه های ارت استفاده می شود. بنتونیت های متورم چندین بار آب را به خود جذب می کنند و پس از این که به هم می چسبند، منبسط می شوند این نوع از بنتونیت ها جذب کننده ی آلومینیوم می باشند لازم است بدایند که در تولید آن ها از مواد معدنی همچون کلسیم، سدیم، پتاسیم و آلومینیوم استفاده شده است.

10 4

بنتونیت کشاورزی

در کشاورزی نیز از بنتونیت استفاده های زیادی می شود از جمله این که بنتونیت کشاورزی باعث صرفه جویی در مصرف آب می شود و به دلیل این که توانایی جذب بالایی دارد و می تواند آب را در خود نگه داری کند پس این ماده در مناطق کم آب بسیار مفید می باشد و می توان در آن مناطق از آن استفاده کرد و همچنین قادر است بازدهی کود کشاورزی بالا ببرد.

و به طور چشمگیر و تاثیر گذاری از آلودگی آبهای زیرزمینی پیش گیری می کند و خطرات ناشی از استفاده مکرر کودهای شیمیایی را نیز کاهش می دهد و همچنین باعث افزایش تولیدات کشاورزی می شود و قادر است از سوزش ریشه گیاهان جلوگیری کند زیرا با ته نشین کردن مواد می تواند آنان را به آرامی ازاد سازی کند و در نتیجه برای گیاه مضر نمی باشد.

بنتونیت حتی قادر است که بوی بد کودهای حیوانی را کاهش دهد و بهره وری آنها را بالا ببرد همچنین به دلیل این که قادر است بستر مناسب ایجاد کند برای کشتهای چمن یا گلخانه ها نیز بسیار مناسب می باشد.

11 4

بنتونیت حفاری

امروزه نام دیگر خاکهای سرشوی شده را بنتونیت می گویند. این محصول کاربردهای زیادی دارد و افراد می توانند در صنایعهای مختلفی از مواردی مانند بنتونیت حفاری استفاده کنند.

در ریخته گری، ساخت و ساز مهندسی، تصفیه خانه ها، مبحث خوراکیها، داروخانه ها و غیره کاربرد ویژه ای دارد. در مبحث خوراکی می شود گفت روغن اضافی و ناخالصیها را حذف می کند

در مبحث کشاورزی در تهیه خوراک دام و تهیه گلوله های دامی کاربرد دارد. در برخی از شوینده های بعهداشتی و صابونها ک مواد ناخالصی دارد برای از بین بردن آن مقادیری نسبتا اندازه ای درون این نوع مواد شوینده استفاده می کنند.

در صنعت کاغذ سازی بسیار کاربردی و مهم می باشد زیرا باعث می شود رزینهایی که باعث شده است ماشین آلاتها مسدود شوند را از بین می برد.

12 4