images 1666090191

مراحل درخواست و شرایط ویزای 491 استرالیا چگونه است؟

کشور استرالیا انواع مختلفی از مسیرهای مهاجرتی و ویزاهای متفاوت را برای افرادی که قصد کار و زندگی در این کشور را دارند، ارائه می‌کند. یکی از انواع ویزای کاری این کشور، ویزای 491 استرالیا است.

با داشتن این ویزا می‌توانید به مدت 5 سال در یکی از مناطق تعیین شده در استرالیا کار، زندگی و تحصیل کرده و حتی برای اخذ اقامت دائم اقدام کنید. اگر شغل و حرفه شما در لیست مشاغل ماهری که هر ساله توسط دولت استرالیا منتشر می‌کند قرار دارد، می‌توانید برای اخذ این ویزا و مهاجرت به این کشور اقدام کنید. در ادامه بیشتر درباره روند مهاجرت کاری از طریق ویزای 491 استرالیا و مراحل اخذ آن توضیح می‌دهیم.

چرا مهاجرت کاری به استرالیا؟

استرالیا جزو کشورهایی از جهان است که برای رونق اقتصادی و صنایع مختلف خود، به جذب نیروی کار ماهر خارجی وابسته است. این کشور علاوه‌بر مسیرهای مهاجرتی متعدد، جزو کشورهای برتر از نظر حقوق و دستمزد است. طبق آخرین اطلاعات سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD)؛ میانگین دستمزد در این کشور 34 دلار برای هر ساعت است. نرخ بیکاری پایین (5.6% طبق آخرین آمار ABS)، نیاز به مشاغل مختلف در حوزه‌های کاری متعدد، شاخص توازن کار و زندگی بالا (Work-Life Balance) و درآمد بالا از مهم‌ترین مزایای کار در استرالیا است. به‌همین دلیل مهاجرت کاری، یکی از محبوب‌ترین راه های مهاجرت به استرالیا برای نیروهای متخصص است.

ویزای 491 استرالیا چیست؟

حدود 24 نوع ویزای مختلف، در دسته ویزاهای کاری و مهارتی (Working and Skilled Visas) قرار می‌گیرند که البته شامل ویزاهای سرمایه‌گذاری نیز می‌شود. ویزای 491 استرالیا نیز جزو همین دسته‌بندی بوده که مختص جذب نیروی کار ماهر در مناطق کم جمعیت‌تر این کشور است. شما می‌توانید به تنهایی و یا به همراه اعضای خانواده (در صورت واجد شرایط بودن) خود در این مناطق زندگی کنید.

همانطور که گفتیم، ویزای مهارت ساب‌کلاس 491 (skilled work regional 491) یکی از انواع ویزای موقت است اما در صورتی که شرایط اخذ اقامت استرالیا را داشته باشید، می‌توانید برای اخذ ویزای دائم نیز اقدام کنید.

شرایط اخذ ویزای 491

برای این که بتوانید ویزای 491 استرالیا را دریافت کنید، باید شرایط ویزای اسکیل وُرکر را برآورده کنید. برای اخذ ویزاهای 188، 189، 190 و 491 استرالیا باید در سیستم امتیازبندی مهاجرت به استرالیا شرکت کنید. در سیستم امتیاز بندی ویزای اسکیل ورکر استرالیا حداقل امتیاز لازم برای تأیید صلاحیت فرد جهت اخذ ویزای کاری 65 در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که متقاضیان برای رقابت بیشتر سعی کنند تا حداکثر امتیاز موردنیاز را به دست آورند.سایر شرایط اساسی اخذ این ویزا عبارت است از:

  • دریافت نامزدی (Nomination) از یکی از مناطق مشخص در استرالیا یا یکی از بستگان
  • ارائه انگیزه نامه (EOI)
  • مهارت در زبان انگلیسی
  • تأییدیه سلامت در معیارهای جسمی و شخصیتی
  • سن زیر 45 سال
  • کسب امتیاز حداقل 65 در سیستم جامع امتیازدهی

اغلب برنامه‌های مهاجرتی استرالیا، تحت یک سیستم امتیازدهی جامع اداره می‌شوند که براساس آن، شرایط کلی متقاضی مهاجرت ارزیابی می‌شود. معیارهای امتیازدهی، شامل مواردی همچون مدرک تحصیلی، تسلط به زبان انگلیسی، سن، سابقه کار و … است. با مراجعه به وب سایت parsicanada.com می‌توانید اطلاعات بیشتری درباره این سیستم امتیازدهی کسب کنید.

images 1666090194

نحوه درخواست برای ویزای مهارت منطقه‌ای ساب‌کلاس 491

حالا که با ویزای 491 استرالیا و شرایط آن آشنا شدیم، بهتر است مراحل اقدام برای درخواست آن را بررسی کنیم. مراحل عمده درخواست برای این ویزا، شامل بررسی لیست مشاغل پذیرفته شده در برنامه ویزای 491، جمع‌آوری مدارک، ارزیابی مهارت‌ها و … است. مراحل اصلی روند درخواست ویزای مهارت 491 استرالیا عبارت است از:

مرحله اول؛ بررسی لیست مشاغل ویزای 491 استرالیا

قبل از هر اقدامی، باید ببینید که آیا شغل شما در لیست مشاغل پذیرفته شده برای این ویزا قرار دارد یا خیر. این لیست معمولاً مشاغل متعددی را دربرگرفته و هر ساله توسط دولت استرالیا منتشر می‌شود.

مرحله دوم؛ ارزیابی مهارت‌های شغلی

در این مرحله، باید مهارت‌های حرفه‌ای و شغلی خود را براساس معیارهای تعیین شده توسط سازمان‌های استرالیایی مربوطه ارزیابی کنید.

مرحله سوم؛ کسب امتیاز لازم در سیستم امتیازدهی

دولت استرالیا یک سیستم جامع امتیازدهی برای درخواست‌های ویزا و مهاجرت ارائه می‌دهد که متقاضی را از جهات مختلف ارزیابی می‌کند. برای ویزای 491 استرالیا باید حداقل 65 امتیاز در این سیستم دریافت کنید.

مرحله چهارم؛ نوشتن انگیزه‌نامه (EOI)

نوشتن انگیزه‌نامه، یکی از مهمترین مراحل در اخذ این ویزا است. شما باید در EOI خود تمام مهارت‌ها و توانایی‌های متمایز خود را قید کرده و سپس درخواست رسمی خود را در آن ذکر کنید.

مرحله پنجم؛ ارسال مدارک

پس از آن که EOI متقاضی پذیرفته شد، باید ظرف مدت 60 روز مدارک پشتیبان را ارسال کنید. این مدارک را باید همراه با درخواست رسمی جداگانه در حساب کاربری که در Immiaccount ایجاد کرده‌اید، آپلود کنید. همچنین در این مرحله باید هزینه لازم برای بررسی درخواست را نیز بپردازید.

مرحله ششم؛ بررسی وضعیت درخواست متقاضی

پس ازآن که درخواست شما دریافت شد، یک ایمیل برایتان ارسال می‌شود که می‌خواهد برای بررسی وضعیت درخواست، حساب ImmiAccount خود را بررسی کنید.

مرحله هفتم؛ پذیرش نهایی

اگر درخواست شما پذیرفته شده باشد، یک ایمیل حاوی هزینه‌های ویزا، تاریخ شروع ویزا، شرایط اخذ ویزا و … دریافت می‌کنید.

همه این مراحل، به طو خلاصه روند درخواست شما تا پذیرش ویزای 491 استرالیا را نشان می‌دهند. از آنجایی که رسیدگی به این مراحل و انجام دقیق آن‌ها و یا جمع‌آوری مدارک لازم ممکن است پیچیده به نظر برسد، می‌توانید از ابتدا با یک مشاور مهاجرتی مشورت کنید.

جمع‌بندی نهایی

استرالیا یکی از بهترین کشورهای دنیا برای مهاجرت کاری بوده و مسیرهای مهاجرتی متعددی را نیز برای متقاضیان ارائه می‌دهد. یکی از این روش‌ها، اخذ ویزای 491 استرالیا است که به طور موقت اجازه کار، زندگی و تحصیل در این کشور را به شما می‌دهد. البته این ویزا می‌تواند امکان اخذ اقامت دائم را نیز فراهم کند. در این مطلب سعی کردیم تا با بررسی مزایای مهاجرت کاری به این کشور، بیشتر با ویزای 491 استرالیا و شرایط اخذ آن آشنا شویم.

همچنین می‌توانید از طریق درگاهای زیر در ارتباط با امور مهاجرت با مشاورین ما در تماس باشید.

پست الکترونیک: info@parsicanada.com

شماره های تماس: ۹۱۰۰۳۵۵۸ (۰۲۱) – ۹۱۰۰۹۷۰۱ (۰۳۱)

آدرس (دفتر تهران) : شهرک غرب، بلوار دریا،خیابان موج، تقاطع توحید ۳، پلاک

آدرس (دفتر اصفهان) : خیابان آزادی، خیابان سعادت آباد، هولدینگ پارس پندار نهاد