156899700

عرضه ارز افزایش یافت/ رشد ۸۰ درصدی تامین ارز در سامانه نیما

سخنگوی بانک مرکزی با اشاره به اینکه عرضه ارز افزایش یافته است، از رشد ۸۰ درصدی تامین ارز در سامانه نیما خبر داد و اعلام کرد: میزان تقاضای ارز برای واردات کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال هم علی‌رغم رشد قیمت جهانی کالاهای اساسی، ۲ میلیارد دلار کاهش یافت.

اخبار بازار ایران – مصطفی قمری وفا، سخنگوی بانک مرکزی در توییتی نوشت: تأمین و عرضه ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما افزایش یافت. در ۶ماهه ابتدایی امسال، معامله ارز در این سامانه معادل ۲۲ میلیارد و ۴۳۰ میلیون دلار بود که از ابتدای مهر تا امروز هم روزانه به طور متوسط تا ۱۵۰ میلیون دلار به آن اضافه شده است.

وی افزود: رشد ۸۰ درصدی معاملات نسبت به مدت مشابه پارسال حجم معاملات در بازار متشکل ارزی هم در این مدت به‌صورت اسکناس و برای تأمین نیازهای خدماتی از مرز ۶۱۰ میلیون دلار گذشت

سخنگوی بانک مرکزی اعلام کرد: میزان تقاضای ارز برای واردات کالاهای اساسی در نیمه نخست امسال هم علی‌رغم رشد قیمت جهانی کالاهای اساسی، ۲ میلیارد دلار کاهش یافت؛ واقعی شدن تقاضا و حذف تقاضاهای کاذب برای ارز عرضه و تأمین ارز از طریق بازار توافقی و متشکل بیشتر شده و تعمیق این بازار و شفافیت معاملات هم‌اکنون در دسترس است.

 منبع: ایرنا