بیمه ایران زائران حج را بیمه نمود

حسن شریفی رئیس هیات مدیره ومدیر عامل بیمه ایران با اعلام این خبر گفت: بیمه ایران در قالب مسئولیت های اجتماعی خود ، زائران حج 1401 را بیمه نمود.

اخبار بازار ایران – به گزارش اخبار بازار به نقل از روابط عمومی بیمه ایران، حسن شریفی در خصوص پوشش بیمه‌ای زائران حج تمتع اظهار داشت: تمامی زائرانی که از طریق سازمان حج و زیارت جهت انجام مناسک حج تمتع در سال 1401 به کشور عربستان عزیمت می نمایند ، تحت پوشش بیمه ای عمر زمانی (فوت به هر علت) ، فوت یا نقص عضو و از کار افتادگی دایم کلی یا جزیی ناشی از حادثه و درمان قرار دارند.
وی در ادامه افزود: مدت زمان شروع این قرارداد از بیستم اردیبهشت 1401تا اول شهریور 1401 است ،همچنین مدت پوشش بیمه‌ای هر یک از زائران از ساعت صفر بامداد دو روز قبل از پرواز شروع و تا ساعت 24 سه روز پس از ورود به کشور ادامه خواهد داشت.
همچنین در صورتی که هر یک از بیمه شدگان تا ساعت 24 روز سوم پس از ورود به کشور به بیماری کرونا مبتلا شوند (مشروط به ارائه نتیجه آزمایش pcr مثبت) و نیاز به درمان در ایران داشته باشند تحت پوشش هستند.
گفتنی است بیمه ایران در حادثه منا و در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی خود بلافاصله و بدون طی تشریفات بیمه‌ای ،برای همدردی با خانواده‌های بازماندگان و مصدومان این حوادث، بسرعت وارد عمل شد و به منظور جبران بخشی از هزینه‌های کفن و دفن جان باختگان این حوادث، پرداخت علی الحساب 250 میلیون ریالی را در شعب سراسر کشور‌ آغاز کرد . بیمه ایران بعنوان تنها شرکت بیمه دولتی ، یکی از اولین دستگاه‌هایی بود که سیاست های دولت را پیگیری کرده و این میزان غرامت را در کوتاهترین زمان ممکن پرداخت نمود.