2866424

قیمت مصوب هر عدد تخم مرغ فله ۱۴۵۰ تومان است

دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه دار با بیان اینکه قیمت هر عدد تخم مرغ فله ۱۴۵۰ تومان است گفت: به دلیل عدم درج قیمت روی محصول هر شانه ۳۰ عددی تخم مرغ فله ای تا ۷۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

اخبار بازار ایران – سید فرزاد طلاکش دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه دار اظهار داشت: روند صعودی قیمت تخم مرغ در مرغداری ها در 2ماه گذشته ادامه داشته است و  از طرفی مردم تخم مرغ فله را دانه ای 2500 و شانه ای 70 هزار می فروشند و برخوردی با این گران فروشی نمیشود.

وی افزود: در این شرایط تولید کنندگان بسته بندی تخم مرغ در حال نابود شدن کامل هستند و مرتب مورد هجمه تعزیرات قرار میگیرند که مبادا تخم مرغ را از هر عدد 1900 تومان گرانتر بفروشند.

دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه دار ادامه داد: در 4ماه گذشته به دلیل گرانی تخم مرغ از مبدا تولید باعث شده حداقل 60 درصد کارگران مراکز بسته بندی تعدیل و بیکار شدند.
وی تصریح کرد: در ماه‌های اخیر حتی یک کیلو تخم مرغ با نرخ مصوب از سوی اتحادیه میهن به شرکت های بسته بندی داده نشده است در حالیکه اگر نرخ مصوب مصرف کننده هر عدد تخم مرغ فله(1450 تومان) بر روی هر عدد آن پرینت می شد قیمت ها درب مرغداری
به صورت افسار گسیخته بالا نمیرفت.
طلاکش گفت: در صورتی که قیمت مصوب تخم مرغ روی آن درج شود آثار مثبت آن به مردم هم می رسد و افراد می‌توانند این محصول را با قیمت واقعی آن خریداری کنند.
وی افزود: دهک های پایین جامعه که قدرت خرید تخم مرغ به صورت شانه ای به قیمت مصوب در میادین میوه و تره بار ندارند و مجبور هستند این محصول را صورت روزانه و دانه ای از مغازه با قیمت بالا خریداری کنند.
این مقام مسئول اظهار داشت: عدم درج قیمت مصرف کننده آسیب جدی به آنها وارد کرده است. بر اساس مصوبه تنظیم بازار محصولات کشاورزی مورخ 1400/12/07 باید قیمت تخم مرغ فله روی آن درج شود در این صورت برخی از  مغازه داران متخلف نمی توانند به راحتی آن‌را گران بفروشند.

 منبع: تسنیم